Արցախում հաստատվել է 32 քաղաքացիական անձի մահվան դեպք և ավելի քան 100 վիրավոր 10/15/2020   18:00  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Արցախում շարունակվում է ռումբերի և հրթիռների որոնման ու դրանց ոչնչացման աշխատանքները:
ԱՀ Փրկարար ուժերի վարչության պետ Մեխակ Արզումանյանը նշեց, որ առաջին օրվանից Ստեփանակերտի և ԱՀ ողջ տարածքում օգտագործվում է միջազգային կառույցերրի կողմից արգելված զինամթեր՝ Սմերչ, կասետային ռումբեր։
«Այս պահի դրությամբ Ստեփանակերտում մոտավոր 700 այդպիսի զենք զինամթերքիի հայտնաբերում, որոնք անվտանգ տեղ են տեղափոխվում և ոչնչացվում։ Հանրապետությունում մոտ 6000 բնակելի և մշակությաին հոգևոր նշանակություն ունեցող վնասված օբյեկտներ կան։ Այս պահին հաստատվել է 32 քաղաքացիական անձի մահվան դեպք և ավելի քան 100 վիրավոր»,- ասաց Արզումանյանը։

В Арцахе подтверждены факты гибели 32 и ранения более 100 гражданских лиц 10/15/2020   18:19  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
В Арцахе продолжаются работы по поиску и уничтожению бомб и ракет. На данный момент подтверждены факты гибели 32 и ранения более 100 гражданских лиц.
Глава управления спасательных сил Республики Арцах Мехак Арзуманян заявил о применении с первого же дня в Степанакерте и на всей территории Арцаха запрещенных международными структурами боеприпасов, в том числе РСЗО “Смерч” и кассетных бомб.
“К этому моменту в Степанакерте обнаружено около 700 таких боеприпасов, которые перевозят в  безопасное место и уничтожают. В республике повреждены порядка 6000 жилых домов и объектов культурного и духовного наследия”, - сказал Арзуманян.