Հայկական կողմը Լելե Թեփեի տարածքում խոցել է ադրբեջանական մարտական ուղղաթիռ, որն ընկել է Իրանի տարածքում 10/01/2020   11:25  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Հոկտեմբերի 1-ին արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտու հարավային հատվածում՝ Վարազաթումբ (Լելե Թեփե) տարածքում, ՊԲ ստորաբաժանումները խոցել են հակառակորդի մարտական ուղղաթիռ, որն ընկել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության տարածքում: Այս մասին հայտնում է ՊԲ մամուլի ծառայությունը։
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է՝ նշվածը իր մեջ որևէ միտումնավորություն չի պարունակում, և քանի որ Ադրբեջանի սանձազերծած մարտական գործողություններն ընթանում են ԻԻՀ սահմանին շատ մոտ, ցավոք, նման դեպքերն անխուսափելի են:
19:24 30/09/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Զինված ուժերը խոցել են հակառակորդի 29 տանկ և զրահատեխնիկա, 11 ԱԹՍ. Արծրուն Հովհաննիսյան

Армия обороны Арцаха сбила азербайджанский вертолет, который упал на территории Ирана 10/01/2020   11:38  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Подразделения Армии обороны Республики Арцах сбили азербайджанский вертолет, который упал на территории Ирана. Об этом  говорится в заявлении Минобороны Арцаха.
"1 октября в южном направлении арцахско-азербайджанской линии соприкосновения, в районе Варазатумб (Леле Тепе), подразделения Армии обороны сбили боевой вертолет противника, который упал на территории Исламской Республики Иран", - говорится в заявлении.
Минобороны Арцаха заявляет, что в случившемся нет ничего преднамеренного.
"Поскольку, развязанные Азербайджаном военные действия проходят очень близко к границе с Ираном, к сожалению, такие случаи неизбежны", - отмечается в сообщении.