Մարտունիում լրագրողներ են վիրավորվել 10/01/2020   15:19  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Արցախի Մարտունու քաղաքում տիրող իրավիճակը լուսաբանելիս վիրավորվել է 24news.am-ի  լրագրող Սևակ Վարդումյանը։ Դեպքը տեղի է ունեցել Մարտունի քաղաքում: Այս պահին լրագրողին բժշկական օգնություն է ցուցաբերվում։ Նա վիրավորվել է  թիկունքի շրջանում։
Նշենք, որ լրագրողական նույն խմբում է եղել նաև Արմենիա ՀԸ Ժամը լրատվականի օպերատոր Արամ Գրիգորյանը, որը վիրավորում է ստացել ոտքի շրջանում։
Ինչպես արդեն հայտնել ենք նույն Մարտունի քաղաքում վիրավորվել են նաև Le Mond-ի երկու ֆրանսիացի լրագրող, ինչպես նաեւ ռուսական «Дождь» լրատվականի խմբագրի տեղակալը։
Այսպիսով կարող ենք փաստել, որ Ադբրբեջանը թիրախավորում է լրագրողներին։
Հայաստանում ու Արցախում հայտարարվել է ռազմական դրություն։ Հայկական զինված ուժերն անցած օրերի ընթացքում զգալի կորուստներ են պատճառել ադրբեջանաթուրքական թուրքական տանդեմին՝ ոչնաչացնելով մեծ քանակի զինտեխնիկա ու զինյալների։
15:06 01/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Հակառակորդի ևս մեկ ինքնաթիռ է խոցվել
14:35 01/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020«Խոցվել է 1 ինքնաթիռ և ևս 1 ուղղաթիռ».Շուշան Ստեփանյան

Азербайджан целится в представителей СМИ: несколько журналистов получили ранение в Мартуни 10/01/2020 15:49 | Азербайджанская военная агрессия-2020
Несколько журналистов попали под азербайджанский обстрел в городе Мартуни в Республике Арцах.
При освещении событий ранение получил журналист издания 24news.am Севак Вардумян. В эти минуты журналисту оказывается медпомощь; он получил травму спины.
Отметим, что в той журналистской группе был и оператор телеканал “Армения” Арам Григорян. Он получил травму ноги.
Как уже ранее сообщило агентство, в том же городе Мартуни были ранени двое журналистов французского издания Le Monde, а также заместитель редактор телеканал "Дождь".
Таким образом, можно констатировать, что Азербайджан целится в журналистов и мирных жителей.
Армянские ВС за прошедшие дни нанесли азербайджано-турецкому тандему громадные потери в живой силе и военной техники.