Վարդենիսի մի շարք գյուղեր թիրախավորվել են հակառակորդի կողմից. Արծրուն Հովհաննիսյանը Վարդենիսում է 09/29/2020   17:22  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն այս պահին գտնվում է Վարդենիսում։
Հակառակորդի ԱԹՍ-ից խոցված քաղաքացիական ավտոբուսի մոտ Արծրուն Հովհաննիսյանը Tert.am-ի հետ զրույցում ասաց, որ սրանք փաստական ապացույցներ են այն մասին, որ ՀՀ-ի տարածքն ագրեսիայի է ենթարկվել։
Հարցին՝ որ համայնքներն են հարձակման ենթարկվել, Արծրուն Հովհաննիսյանն ասաց. «Այս պահի դրությամբ Վարդենիսից բացի ինֆորմացիա ունենք Մեծ Մասրիկ և մեկ այլ գյուղի մասին»,-ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Ինչ վերաբերում է քաղաքացիական անձանց շրջանում տուժածներին և վիրավորներին, Արծրուն Հովհաննիսյանն ասաց, որ այժմ ուսումնասիրություններն ամփոփվում են. «Հանդիպեցինք տեղական ինքնակառավարման մարմինների հետ։ Աշխատում են, ամփոփում են։ Տեղեկությունները լրացուցիչ կհաղորդենք»,-ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը։
14:46 29/09/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020«Հայաստանն այսօր պատերազմ է մղում երեք ճակատի դեմ՝ Ադրբեջան, Թուրքիա և ահաբեկիչներ». Ռուբեն Մելքոնյան
14:26 29/09/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Հայ հաքերները կոտրել են Ադրբեջանի նախագահի պաշտոնական կայքը և այլ կայքեր

Азербайджан подверг обстрелу ряд армянских сел: представитель Минобороны Армении находится в Варденисе 09/29/2020   17:37  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Представитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян находится в Варденисе.
В беседе с Tert.am возле обстрелянного с беспилотника противника гражданского автобуса, Ованнисян заявил, что это фактические доказательства того, что территория Республики Армения подверглась агрессии.
На вопрос о том, какие населенные пункты подверглись атаке, Арцрун Ованнисян заявил, что л этому моменту есть информация, что атаке помимо Вардениса  подверглось село Мец Масрик и другие деревни.
Что касается пострадавших среди гражданского населения, Ованнисян сообщил, что в настоящее время данные уточняются. “Мы встретились с органами местного самоуправления. Работают. Сообщил дополнительно”, - сказал Арцрун Ованнисян.