Դավիթ Տոնոյանն օպերատիվ խորհրդակցություն է անցկացրել և տվել հանձնարարականներ հակառակորդի զսպման և նախահարձակ գործողությունների կազմաքանդող հակազդման շուրջ 09/28/2020   09:50  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Սեպտեմբերի 28-ի վաղ առավոտյան ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն օպերատիվ խորհրդակցություն է անցկացրել ՊՆ, ԶՈՒ ԳՇ և ԶՈԻ ղեկավար անձնակազմի հետ: Նախարարին է զեկուցվել արցախա-ադրբեջանական շփման գծում և Հայաստանի պետական սահմանագոտում տիրող օպերատիվ իրավիճակը։ Այս մասին հայտնում է ՊՆ-ն։
Խորհրդակցության առանցքում էր ադրբեջանական կողմի սանձազերծած ռազմական գործողությունների հետևանքով ստեղծված իրավիճակը։
Դավիթ Տոնոյանը տվել է համապատասխան հանձնարարականներ հակառակորդի զսպման, նախահարձակ գործողությունների կազմաքանդող հակազդման և պաշտպանական բանակին անհրաժեշտ աջակցության ցուցաբերման շուրջ։
12:51 27/09/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Վճռական պահին մենք միասնաբար, պատվով ենք կատարելու մեր մարտական խնդիրը՝ դաս տալով միայն ուժի լեզուն հասկացող թշնամուն. Դավիթ Տոնոյան
11:05 21/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱլիևն իրեն պետք է մեղադրեր, բայց հայկական կողմին է մեղադրում. Դավիթ Տոնոյան
22:40 17/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՊաշտպանության նախարարն ընդունել է ՀՀ-ում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ղեկավարին
10:17 04/09/2020  |  ՄամուլԱպրիլյան պատերազմի վերաբերյալ Արցախի նախագահի կարծիքն էականորեն հակասում է Դավիթ Տոնոյանի տեսակետին. «Փաստ»

Давид Тоноян провел экстренное совещание и дал ряд поручений – Минобороны Армении 09/28/2020   09:57  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
В Министерстве обороны Армении рано утром понедельника состоялось совещание во главе с Давидом Тонояном. Об этом сообщила пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян.
В совещании участвовали представители руководства Минобороны, Генштаба Вооруженных сил и высшего командования ВС.
Министр заслушал доклад об оперативной ситуации на арцахско-азербайджанской линии соприкосновения и на государственной границе Армении.
В центре внимания совещания находилась ситуация, сложившаяся вследствие развязаных азербайджанской стороной военных действий.
Давид Тоноян дал соответствующие инструкции по сдерживанию противника, организации разгромного противодействия и оказанию необходимой поддержки Армии обороны Арцаха.