Արցախում՝ Մարտունիում, հակառակորդի ԱԹՍ-ն թիրախավորել է լրագրողական խմբին (տեսանյութ) Tert. am 09/28/2020   16:55  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Այս պահին Tert. am-ի նկարահանող խումբը Արցախի Հանրապետությունում է: Արցախի Հանրապետության Մարտունի քաղաքում լրագրողական խմբի աշխատանքների ժամանակ լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները ֆիքսել են հակառակորդի ԱԹՍ, որը թիրախավորել  և սկսել է հետապնդել իրենց:
Նշենք, որ այսօր ՊՆ-ն հայտարարել է, որ հակառակորդը հրետակոծում է Մարտունի քաղաքը:
Հիշեցնենք, որ երեկ Ադրբեջանի զինուժը լայնածավալ հարձակում է սկսել Արցախում՝ թիրախավորելով նաև խաղաղ բնակչությանը։ Արցախի զինուժը խոցել է հակառակորդի 5 ուղղաթիռ, 27 անօդաչու թռչող սարք, 33 տանկ և հետևակի մարտական մեքենա, 1 ինժեներական զրահատեխնիկա:
16:47 28/09/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020ԱԱԾ-ն դիմել է ազգաբնակչությանը
16:38 28/09/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Զոհերի մասին տեղեկատվության մեջ տեղի է ունեցել սխալ. ՊՆ
16:36 28/09/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020«Մենք ելել ենք պայքարի արժեքների արժեքի՝ հայրենիքի պաշտպանության համար». Արտաշես Ալեքսանյան
16:18 28/09/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ես համաձայն եմ, որ միջազգային արձագանքը մեր ուզած արձագանքը չէ․ Ռուբինյան
16:11 28/09/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Մենք տեսնում ենք համահայկական մեծ մոբիլիզացիա. Անդրանիկ Քոչարյան

В Арцахе азербайджанский беспилотник целился в группу журналистов - Tert. am(ВИДЕО) 09/28/2020   17:06  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Съемочная группа Tert.am находится в Республике Арцах. Представители  СМИ во время журналистской работы в городе Мартуни зафиксировали беспилотник азербайджанских ВС, который начал их преследовать, пишет Tert.am.
Напомним, что Минобороны сообщило сегодня, что противник подвергает артобстрелу Мартуни.
Ранее Минобороны Армении сообщило, что противник обстреливает город Мартуни.
Напомним, что накануне с раннего  утра азербайджанская сторона начала интенсивный обстрел по всей протяженности линии соприкосновения, целенаправленно обстреливая также мирные населенные пункты, в том числе и столицу Степанакерт.
Командующий Армией обороны Арцаха Джалал Арутюнян  ранее заявил, что азербайджанские войска в 07:10 перешли в наступление по всей протяженности линии соприкосновения. Он отметил, что подразделения Армии обороны, нанося многочисленные потери противнику, успешно срывают его планы.
Накануне сообщалось, что Армия обороны Арцаха сбила 5 вертолетов, 27 беспилотников, подбила 33 танка, БМП и инженерную технику.