ՌԴ եւ Թուրքիայի ԱԳ նախարարներն ընդգծել են Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակի կայունացման անհրաժեշտությունը 09/27/2020   16:03  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Սերգեյ Լավրովն ու Մեվլութ Չավուշօղլուն ցավակցություն են հայտնել զոհվածների հարազատներին ու մտերիմներին:
Ռուսաստանի և Թուրքիայի արտգործնախարարներ Սերգեյ Լավրովն ու Մեվլութ Չավուշօղլուն հեռախոսազրույցի ընթացքում ընդգծել են կրակի շուտափույթ դադարեցման և Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակի կայունացման անհրաժեշտությունը: Այս մասին ասված Է ՌԴ ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ։
«Ընդգծվել է կրակի շուտափույթ դադարեցման և շփման գծում իրավիճակի կայունացման անհրաժեշտությունը։ Ցավակցություն ենք հայտնում զոհվածների հարազատներին ու մտերիմներին", - հայտնել են նախարարությունից»։
Հիշեցնենք, որ այսօր ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում թշնամու կողմից վերսկսված ռազմական ագրեսիայի արդյունքում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ կառավարության որոշմամբ՝ Հայաստանի Հանրապետության տարածքում ռազմական դրություն կհայտարարվի և ընդհանուր զորահավաք կանցկացվի։
13:50 27/09/2020  |  Միջազգային լրահոսՌԴ ԱԳՆ-ում հայտնել են Լավրովի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի հեռախոսազրույցի նախապատրաստման մասին
13:16 27/09/2020  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիան հայտարարել է Ադրբեջանին աջակցելու մասին
11:43 27/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՌուսաստանի ԱԳՆ-ն Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կողմերին կոչ է անում անհապաղ դադարեցնել կրակը
20:12 24/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանական մամուլը շատ արագ խմբագրել է երեկ տարածած ապատեղեկատվությունը. ԱՀ նախագահի խոսնակ
20:22 23/09/2020  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանում պատմել են Նավալնիի հետ կապված իրավիճակում Գերմանիայի օգնել չցանկանալու մասին
23:57 22/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրսեն Թորոսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Աննա Պոպովայի հետ
20:46 22/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրսեն Թորոսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Հայաստանում իր դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող Չինաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Տյան Էռլոնի հետ
23:47 21/09/2020  |  Միջազգային լրահոսԵՄ-ում խոսել են՝ Լուկաշենկոյի հեռանալուց հետո, Բելառուսին օգնության մասին

Главы МИД РФ и Турции подчеркнули необходимость скорейшего прекращения огня и стабилизации ситуации в зоне карабахского конфликта 09/27/2020   16:30  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
27 сентября состоялся телефонный разговор министра иностранных дел России Сергея Лаврова с министром иностранных дел Турции Мевлютом Чавушоглу, в ходе которого проведен обмен мнениями по ситуации, складывающейся в зоне нагорно-карабахского конфликта. Об этом говорится в сообщении, опубликованном на сайте МИД РФ.
“Подчеркнута необходимость скорейшего прекращения огня и стабилизации ситуации на линии соприкосновения. Выражены соболезнования родным и близким погибших”, - говорится в сообщении.
Напомним, сегодня азербайджанская сторона сегодня с раннего утра начала интенсивный обстрел по всей протяженности линии соприкосновения, целенаправленно обстреливая также мирные населенные пункты, в том числе и столицу Степанакерт.
Премьер-министр РА Никол Пашинян заявил, что решением правительства в Республике Армения будет объявлено военное положение и всеобщая мобилизация.