Ադրբեջանն ունեցել է 200 զոհ, 30 զրահատեխնիկայի, 20 ԱԹՍ-ի կորուստ․ Արծրուն Հովհաննիսյան 09/27/2020   21:13  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Մարտական գործողությունները հիմնականում իրականացվում են Արցախի հյուսիսային և հարավային ուղղություններում։ Մարտերը շարունակվում են։ Այս մասին քիչ առաջ հայտարարեց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Հակառակորդը ունի զգալի կորուստներ՝ մոտ երկու հարյուր մարդկային կորուստ, երեք տասնյակին մոտ զրահատեխնիկայի կորուստ և երկու տասնյակին մոտ ԱԹՍ-ներ և այլ սարքավորումներ»,- նշեց նա։
Հովհաննիսյանը նշեց, որ առաջիկայում ՊԲ-ն կհայտնի հայկական կողմի կորստի մասին տվյալներ։
«Մոտ հարյուր վիրավորներից տասը զինծառայող տեղափոխվել են Երևան, ստացել համապատասխան բուժ․ օգնություն, մնացածի վիճակը համեմատաբար թեթև է գտնվում են մեր հոսպիտալային օղակներում։ Իրավիճակը շարունակում է մնալ նույնը»,- ասաց Հովհաննիսյանը։

10 из ста раненых доставлены из Арцаха в Ереван - Ованнисян 09/27/2020   21:24  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Боевые действия ведутся в основном на северном и южном направлениях Арцаха; бои продолжаются. Об этом сообщил представитель Министерства обороны Армени Арцрун Ованнисян.
“Противник понес значительные потери в живой силе - примерно 200 человек. Потерял 30 единиц бронетехники и более 20 беспилотников и другой техники”, - сообщил он.
Ованнисян отметил, что в ближайшее время Армия обороны сообщит о потерях армянской стороны.
“Около десяти из 100 раненных военнослужащих доставлены в Ереван. Они проходят соответствующее лечение. Состояние остальных сравнительно удовлетворительное. Они находятся в госпитальных отделениях. Ситуация продолжает оставаться прежней”, - сказал Ованнисян.