Միքայել Մինասյանի վերաբերյալ քրգործով նոր անձ է կալանավորվել 09/24/2020   15:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Միքայել Մինասյանի վերաբերյալ քրեական գործով նոր անձ է կալանավորվել։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ ասաց ՊԵԿ նախագահ Էդվարդ Հովհաննիսյանը։
«Դատարանը բավարարել է քննիչի մեկ այլ որոշում Միքայել Մինասյանի գործերի կառավարիչի` Լեոնիդ Արևշատյանի նկատմամբ խափանման միջոցը որպես կալանավորում ընտրելու մասին»,-ասաց ՊԵԿ նախագահը։
Հարցին` իրավապահ մարմինները տեղեկատվություն ունեն, թե որտեղ է Միքայել Մինասյանը, Էդվարդ Հովհաննիսյանն ասաց, որ իրավապահները միգուցե ունեն տեղեկատվություն, սակայն դա քրեական հետախուզության մարմինների աշխատանքի շրջանակներում է. «Առաջարկում եմ այս պահին այդ հարցին չանդրադառնալ»,-ասաց Էդվարդ Հովհաննիսյանը։

В деле в отношении Микаела Минасяна появился новый арестованный 09/24/2020 15:43 | Лента новостей
В уголовном деле в отношении бывшего посла Армении при Святом престоле Микаела Минасяна появился новый арестованный. Об этом сообщил председатель Комитета государственных доходов Армении Эдвард Ованнисян.
"Суд удовлетворил еще одно ходатайство следователя об избрании в отношении управляющего делами Микаела Минасяна - Леонида Аревшатяна - меры пресечения в виде заключения под стражу", - сказал глава КГД.
Отвечая на вопрос о том, располагают ли они информацией о местонахождении Минасяна, Ованнисян заявил, что у правоохранителей может и есть сведения, однако это в рамках работы органов уголовного розыска. «Предлагаю не затрагивать этот вопрос в данный момент», - сказал Эдвард Ованнисян.