Քաղաքական երեք ուժերը տուգանքների համաներման պահանջով նաև ստորագրահավաք են սկսում 09/16/2020   15:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հայրենիք» կուսակցության, «Բարգավաճ Հայաստան»-ի և ՀՅԴ-ի մարտավարական գործընկերությունը շարունակվում է. «Հայրենիք»-ի կենտրոնական գրասենյակում կայացավ եռյակի հերթական աշխատանքային հանդիպումը, որին ԲՀԿ-ից մասնակցում էին Արթուր Գրիգորյանն ու Հրաչ Ռոստոմյանը, ՀՅԴ-ից՝ Արծվիկ Մինասյանն ու Լիլիթ Գալստյանը, «Հայրենիք»-ից՝ Արա Սահակյանն ու Արսեն Բաբայանը։
Քննարկման առանցքում արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի խախտման պատճառով կիրառված տուգանքները չեղարկելու (համաներելու) մասին նախագիծն էր, որի նպատակն առանց այն էլ սոցիալական ծանր դրության մեջ հայտնված քաղաքացիներին լրացուցիչ ֆինանսական բեռից ազատելն է:
Քաղաքական երեք ուժերը տուգանքների համաներման պահանջով նաև ստորագրահավաք են սկսում։ Նախաձեռնության հետ կապված ամբողջական տեղեկատվությունը շուտով հասանելի կլինի քաղաքացիներին։
09:48 09/09/2020  |  ՄամուլԾառուկյանը փակել է իր՝ վարչապետ դառնալու թեման․ ինչ է քննարկվում ընդդիմադիր եռյակի օրակարգում
13:41 08/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչական դատարանը վարույթ է ընդունել Բարգավաճ Հայաստան-ՀՅԴ-Հայրենիք կուսակցությունների համատեղ դիմումը
12:07 13/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեք կուսակցությունների աշխատանքային խումբը ԱԺ որոշման նախագիծ է մշակել, որով առաջարկում է վերացնել հավաքների ազատության սահմանափակումը

“Родина”, ППА и АРФД начнут сбор подписей с требованием амнистии штрафов за нарушения режима ЧП 09/16/2020   15:18  |  Лента новостей
Партии “Родина”, “Процветающая Армения” и АРФ “Дашнакцутюн” продолжают предпринять тактические действия.
В центральном офисе партии “Родина” состоялась очередная встреча тройки, в которой участвовали Артур Григорян и Грачья Ростомян от ППА, Арцвик Минасян и Лилит Галстян от АРФД и Ара Саакян и Арсен Бабаян от партии “Родина”.
Ключевой темой обсуждения стал проект об аннулировании(амнистии) штрафов за нарушение правового режима чрезвычайного положения, цель которого избавить оказавшихся и так в тяжелом социальном положении граждан от дополнительного финансового бремени.
Три политические силы также начинают сбор подписей с требованием амнистии штрафов. Полная информация об инициативе будет доступна гражданам вскоре.