Արթուր Վաղարշյանը և Էդգար Շաթիրյանը՝ ՍԴ դատավորներ 09/15/2020   12:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՍԴ դատավորի պաշտոնում առաջադրված թեկնածու Արթուր Վաղարշյանի քվեարկության արդյունքերը հայտնի են։ 88 քվեաթերթիկից մեկը անվավեր է ճանաչվել։ 86 կողմ, մեկ դեմ ձայների հարաբերակցությամբ Վաղարշյանն ընտրվեց ՍԴ դատավորի թեկնածու։
Էդգար Շաթիրյանի թեկնածությանը կողմ է քվեարկել 85 պատգամավոր, 3-ը՝ դեմ։
Նրանք լիազորությունները կստանձնեն երդման պահից սկսած։ Երկուսի մոտ կա աշխատանքի համատեղելիության խնդիր, պետք է դիմում գրեն աշխատանքից ազատման համար։
11:07 15/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍԴ դատավորների թեկնածուների կողմից հրապարակվել են տեղեկություններ, որոնք չեն համապատասխանում իրականությանը․ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի հայտարարությունը
17:18 11/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«ՍԴ դատավորների թեկնածուներից հանդիպման առաջարկ չի եղել». Տարոն Սիմոնյան
12:05 11/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ պատգամավորներն առաջարկում են բարձրացնել դատավորների կենսաթոշակը
21:27 10/09/2020ՍԴ աշխատակազմի ղեկավարի ԺՊ Սամվել Առաքելյանը մինչեւ վերջ վայելում է պաշտոնի բարիքները. Ռոբերտ Հայրապետյան
09:19 05/09/2020  |  ՄամուլՍԴ դատավորի թեկնածուների շուրջ ուշագրավ զարգացումներ են տեղի ունենում. գոնե 3-ից մեկին ընտրեն. «Ժողովուրդ»

Парламент Армении избрал еще двух судей Конституционного суда 09/15/2020 13:07 | Лента новостей
В парламенте Армении огласили итоги голосования еще по двум кандидатурам на должность судьи Конституционного суда РА.
В голосовании приняли участие 88 депутатов. Парламентские фракции "Процветающая Армения" и "Просвещенная Армения" бойкотировали выборы.
Согласно результатам, Артур Вагаршян, кандидатуру которого предложил президент Армении, избран судьей КС. “За” него проголосовали 86 депутатов, “против” - один парламентарий. Два бюллетеня признаны недействительными.
Судьей КС также избран кандидат от правительства Едгар Шатирян. Его кандидатуру поддержали 85 депутатов, против высказались трое парламентариев