Կորոնավիրուսից մահացած 3 անձանցից ամենաերիտասարդը 67-ամյա կին է 09/14/2020   11:12  |  Կորոնավիրուս
Սեպտեմբերի 14-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 45969 դեպք, որոնցից 41693-ն` առողջացած, 919-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3075 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 240943 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 2631 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 107 նոր դեպք: Ունենք 34 առողջացած:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 67 (կին), 73 (կին) և 70 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
12:11 12/09/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրցախի Հանրապետությունում հաստատվել է կորոնավիրուսի 5 նոր դեպք
10:57 12/09/2020  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանում կորոնավիրուսով վարակակիրների թիվն ավելացել է 172-ով
20:33 11/09/2020  |  ԿորոնավիրուսՀամալսարանական մասնագետների կողմից կատարվել է ուսումնական հաստատությունների 956 աշխատակցի COVID-19-ի ՊՇՌ հետազոտություն
19:50 11/09/2020  |  ՄեկնաբանությունԿորոնավիրուսի դեմ պայքարը կվերածվի տուգանքի գանձման գործընթացի. Նորիկյան
15:39 11/09/2020  |  ԿորոնավիրուսԿալանավորված անձանց շրջանում արձանագրվել է COVID-19 վարակի 2 դեպք. Դիտորդ խումբ

В Армении за минувшие сутки от COVID-19 скончались 3 человека 09/14/2020 11:33 | Коронавирус
В Армении за прошедшие сутки от коронавируса нового типа скончались 3 человека, сообщает Министерство здравоохранения республики.
"Относительно случаев смерти сообщаем, что скончались две женщины (67 и 73 лет) и 70-летний мужчина. У всех были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении.
За истекшие сутки зафиксировано 107 новых случаев коронавируса, выздоровели 34 пациента, проведен 2631 тест.
По положению на утро 14 сентября, в Армении подтверждено 45969 случаев заражения коронавирусом. От COVID-19 скончались 919 человек, излечились 41693 пациента. Фактически на лечении находятся 3075 пациентов. Всего проведено 240943.