Արցախի Հանրապետությունում կորոնավիրուսի 5 նոր դեպք է հաստատվել 09/11/2020   14:00  |  Կորոնավիրուս
ԱՀ առողջապահության նախարարության փոխանցած տեղեկատվության համաձայն, հանրապետությունում հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 5 նոր դեպք: Վարակակիրներից 2-ը նոր օջախից են՝ Ստեփանակերտ քաղաքից, որոնց մոտ վարակը հաստատվել է բուժհասատատություն դիմելիության ժամանակ իրականացված հետազոտության արդյունքում: Վարակաբանների կողմից աշխատանքներ են իրականացվում հիվանդների շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ: Կորոնավարակի ախտորոշում ունեցող մյուս 3 քաղաքացիներից 1-ը Նորշենից է, 2-ը՝ Ստեփանակերտից: Բոլորն էլ նախկինում հաստատված օջախի կոնտակտավորներ են և նախորոք մեկուսացված էին: Այս մասին հայտնում են ԱՀ Տեղեկատվական շտաբից:
Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 328 մարդու մոտ, որից 283-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 43, ընդհանուր մեկուսացված է 64 քաղաքացի: Բժիշկները 7 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, 5-ինը՝ միջին ծանրության:
11:05 11/09/2020  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանում կորոնավիրուսից մահացել է երկու կին և մեկ տղամարդ
10:47 11/09/2020  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանում կորոնավիրուսով վարակակիրների թիվն ավելացել է 177-ով
09:25 11/09/2020  |  ՄամուլԿորոնավիրուսի թեստի 1 դրական, 2 բացասական պատասխան՝ 4 օրում․ ինչպե՞ս է ստացվել. «Փաստ»
12:51 10/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի Հանրապետությանը կհանձնվի 10 «Ֆորդ» մակնիշի ավտոմեքենաներ
12:27 10/09/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրցախում կորոնավիրուսի վեց նոր դեպք է հաստատվել
10:43 10/09/2020  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանում կորոնավիրուսով վարակակիրների թիվն ավելացել է 174-ով
23:10 09/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ կառավարությունը առողջապահական 10 «Ֆորդ տրանզիտ» DLQ5030XJHA տեսակի ավտոմեքենա կնվիրաբերի Արցախին

В Арцахе состояние 7 пациентов с коронавирусом оценивается как тяжелое 09/11/2020 14:13 | Коронавирус
В Республике Арцах за сутки подтверждено 5 новых случаев коронавируса. Об этом сообщает информационный штаб со ссылкой на данные, предоставленные министерством здравоохранения Арцаха.
Согласно сообщению, двое заразившихся из нового очага инфекции, из города Степанакерт. У пациентов был подтвержден коронавирус в ходе медицинского обследования, проведенного во время их визита в медучреждение.
Вирусологи проводят работу по установлению круга лиц, контактировавших с инфицированными. Один из 3 инфицированных граждан – из Норшена, двое – из Степанакерта. Все инфицированные ранее контактировали с зараженными из подтвержденных очагов и находились в изоляции.
По данным на 11-е сентября, коронавирус в Арцахе был выявлен у 328 человек, 283 из которых выздоровели. Фактически находятся на лечении 43 пациента, ещё 64 – в изоляции.