Այսօր առավոտյան ես նամակ եմ հղել Ռուսաստանի Դաշնության Պետական դումայի իմ գործընկերոջը. Միքայել Մելքումյան 09/11/2020   10:40  |  Մեկնաբանություն
Ամիսներ շարունակ Ռուսաստանի Դաշնությունում ապրող եւ աշխատող Հայաստանի Հանրապետության մի քանի հազար քաղաքացիներ փաստորեն չեն կարողանում մուտք գործել Ռուսաստանի Դաշնություն եւ միանալ իրենց ընտանիքներին եւ հարազատներին՝ հայտնվելով անելանելի իրավիճակում: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը։
«Պետությունը չպետք է անտարբեր գտնվի և անտեսի այս խնդրի հրատապ լուծումը:
Այսօր առավոտյան ես նամակ եմ հղել Ռուսաստանի Դաշնության Պետական դումայի իմ գործընկերոջը՝ ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եվ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահ Լ. Ի. Կալաշնիկովին՝ խնդրելով աջակցել այս խնդրի լուծմանը՝ հրատապ կարգով դիմելով Ռուսաստանի Դաշնության կառավարությանը:
Հուսով եմ՝ առաջիկայում կլինեն համապատասխան լուծումներ, և մեր հայրենակիցները կմեկնեն Ռուսաստանի Դաշնություն:
Ներկայացնում եմ իմ կողմից Լ. Ի. Կալաշնիկովին ուղղված նամակի տեքստը:
Սիրելի՛ հայրենակիցներ, բոլորիդ մաղթում եմ համբերություն»,-գրել է Միքայել Մելքումյանը։
23:19 10/09/2020  |  Միջազգային լրահոսՄերկելը Նավալնի հետ կապված իրավիճակը Եվրոպայի հրատապ խնդիր է անվանել
22:23 10/09/2020  |  Միջազգային լրահոսԵվրամիությունը երկարաձգել է Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցները Ուկրաինայի պատճառով
22:44 08/09/2020  |  Միջազգային լրահոսԼուկաշենկոն կանխատեսել Է՝ Բելառուսից հետո, Ռուսաստանի կործանումը
14:11 08/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿրթական հաստատություններից ահազանգ ստացա վարակման դեպքերի մասին. Մելքումյանը հորդորում է անցնել հեռավար ուսուցման
23:37 07/09/2020  |  Միջազգային լրահոսԳերմանիան գաղտնիացրել Է Նավալնիի անալիզները
22:12 07/09/2020  |  Միջազգային լրահոսՇամիլ Բասաեւի բանդայի մասնակիցը դատապարտվել է ռուս զինվորականների վրա հարձակվելու համար

Мелкумян обратился с просьбой к Калашникову по поводу граждан, желающих выехать из Армении в РФ 09/11/2020   12:02  |  Лента новостей
Депутат Национального собрания Армении от фракции "Процветающая Армения" Микаел Мелкумян обратился к главе комитета Госдумы по делам СНГ Леониду Калашникову с просьбой оказать содействие армянам, желающим отправиться в Россию и воссоединиться со своими семьями.
"Несколько тысяч граждан фактически не могут отправиться в Россию и воссоединиться со своими семьями. Государство не должно быть безразличным и игнорировать срочное решение этой проблемы. Я сегодня утром направил письмо Калашникову с просьбой помочь с решением этой проблемы, обратившись в срочном порядке к правительству Российской Федерации", - сообщил Мелкумян, опубликовав на своей странице в Facebook текст обращения.