Ավտոմեքենան ընկել է ձորը․ կան տուժածներ և մեկ զոհ. 09/03/2020   10:06  |  Արտակարգ պատահարներ
Սեպտեմբերի 2-ին, ժամը 19:38-ին Մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ «Ավանգարդ Կարբի» հանգստի գոտու մոտակայքում «ՎԱԶ-2121» մակնիշի ավտոմեքենան ընկել է ձորը․ կան տուժածներ։
Պարզվել է, որ «ՎԱԶ-2121» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ՝ Կարեն Հ., ծնված 1990 թ.) դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և մոտ 70 մետր գլորվել ձորը:
Մինչ փրկարարների՝ կանչի վայր հասնելը Սրբուհի Հ․-ն (ծնված 2014 թ.) տեղափոխվել է Աշտարակի ԲԿ, այնուհետև՝ «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ, իսկ Համլետ Հ․-ն՝ «Արմենիա» ՀԲԿ։
Փրկարարները վարորդին և Սուսաննա Ա․-ին (ծնված 1961 թ.) պատգարակով մոտեցրել են շտապօգնության ավտոմեքենային. տուժածները հոսպիտալացվել են Աշտարակի ԲԿ։ Բժիշկները Կարեն Հ․-ի առողջական վիճակը գնահատել են ծայրահեղ ծանր, Համլետ Հ․-ինը և Սուսաննա Ա․-ինը՝ կայուն ծանր, իսկ Սրբուհի Հ․-ինը՝ բավարար։
Փրկարարները քաղաքացիների հետ համատեղ ուժերով ավտոմեքենայից մոտ 10 մ հեռավորության վրա՝ ձորակից, դուրս են բերել Սրբուհի Հ․-ի (ծնված 1961 թ․) դին, հոսանքազրկել ավտոմեքենան և փակել գազի բալոնի փականը:

Автомобиль сорвался в ущелье в Армении: один человек погиб, еще несколько пострадали 09/03/2020   10:08  |  Чрезвычайное просшествие
Трагическое ДТП произошло накануне вечером в Армении. Как сообщает пресс-служба МЧС Армении, в 19:38 на пульт дежурного Национального центра управления в кризисных ситуациях поступила информация о том, что автомобиль марки "ВАЗ-2121" поблизости от зоны отдыха "Авангард Карби" (возле Аштарака) упал в ущелье.
Спасатели выяснили, что машина, за рулем которой находился Карен Г. 1990 года рождения, скатилась с 70-метровой высоты в пропасть. Србуи Г. 2014 года рождения и Гамлет Г. были госпитализированы в медцентр "Сурб Аствацамайр" и РМЦ"Армения".
Водитель и Сусанна А. 1961 года рождения были доставлены в медцентр Аштарака. Состояние Карена оценивается как критическое, Гамлета и Сусанны - стабильно тяжелое, Србуи - удовлетворительное.
Спасатели вместе с гражданами на расстоянии 10 м от автомобиля обнаружили тело Србуи Г. 1961 года рождения.