Փլուզված շենքի մի շարք բնակիչները հրաժարվել են տեղափոխվել կառավարության առաջարկած հյուրանոցը 08/27/2020   11:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գազի պայթյունից, ըստ էության ավերվեց մի ամբողջ շքամուտք՝ 12 բնակարանով։ Պետք է ցավով արձանագրել, որ այսպիսի դեպքերի շարք է արձանագրվում Հայաստանի Հանրապետությունում, ինչը մեր բոլորի ուշադրությունը պետք է եւս մեկ անգամ սեւեռի բնական գազի շահագործման անվտանգության կանոնների պահպան խնդրի վրա։ Այսօր կառավարության նիստում հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Հիշեցնեք, որ օգոստոսի 26-ին՝ ժամը 07:18-ին, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ Երևանի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի Ռայնիսի 1 հասցեում գտնվող բազմաբնակարան շենքում փլուզում է տեղի ունեցել։ Նախնական տվյալներով՝ տեղի է ունեցել գազի պայթյուն, որի հետեւանքով բնակիչներից մեկը մահացել է, կան տուժածներ։
Ն.Փաշինյանը տեղեկացրեց, որ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ, որի շրջանակներում կպարզվեն դեպքի բոլոր հանգամանքները, բայց նշեց, որ ուզում է հրավիրել բնակիչների ուշադրությունը՝ կանոնները պահպանելու վրա։
Վարչապետի փոխանցմամբ՝ բնակարանից զրկված քաղաքացիներին առաջարկվել է ժամանակավոր կացարան՝ հյուրանոցում, որից շատերը հրաժարվել են, իսկ ովքեր համաձայնվել են տեղափոխվել են հյուրանոց՝ մեկ շաբաթ ժամանակով։
«Հարցը քաղաքապետարանի, կառավարության օրակարգում է եւ առաջիկայում կկողմնորոշվենք մեր հետագա անելիքների վերաբերյալ»,- ասաց վարչապետը։
09:45 27/08/2020  |  ՄամուլՓաշինյանի սատելիտ որոշ անձինք եւ քաղաքական ուժեր իշխանության դեմ բացահայտ հակաքարոզ են անում. «Փաստ»
20:37 26/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Փաշինյանի գլխավորությամբ քննարկվել են ներդրումային ծրագրերի խթանմանն ուղղված աշխատանքները
15:29 26/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲազմաբնակարան շենքում տեղի ունեցած փլուզման դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
15:16 26/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԻնչ վնաս է հասցվել պայթյունից փլուզված բնակելի շենքին․կադրեր՝ թռչնի թռիչքի բարձրությունից
15:13 26/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՏիգրան Սարգսյանը Փաշինյանի աշխատակազմում նոր պաշտոն է ստացել
13:44 26/08/2020  |  Արտակարգ պատահարներԵրեւանում փլուզված շենքի փլատակների տակից դուրս է բերվել քաղաքացու դին
13:07 26/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը կադրային նոր նշանակում է արել
11:32 26/08/2020  |  Արտակարգ պատահարներՓրկարարները փորձում են հայտնաբերել և փլատակների տակից դուրս բերել պայթյունի հետևանքով տուժած քաղաքացիներից մեկին
10:53 26/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով տուժած երեք քաղաքացիներից երկուսը տեղափոխվել է հիվանդանոց

Ряд жильцов обрушившегося в Ереване здания отказались поселиться в предложенной правительством гостинице 08/27/2020   11:52  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на заседании правительства в четверг, 27 августа, коснулся вчерашнего трагического инцидента в столичном районе Канакер-Зейтун.
“Из-за взрыва газа, по сути, был разрушен целый подъезд с 12 квартирами. Должен с болью констатировать, что в Республике Армения фиксируется серия подобных случаев, что в очередной раз должно сконцентрировать наше внимание на проблеме соблюдения правил эксплуатации природного газа”, - заявил Пашинян.
Напомним, 26 августа в 07:18 на пульт дежурного Национального центра управления в кризисных ситуациях поступила информация о частичном обрушении здания на улице Райниса,1 в ереванском районе Канакер-Зейтун. По предварительным данным, произошел взрыв газа, в результате которого один из жильцов погиб, есть пострадавшие.
Пашинян сообщил, что по данному факту возбуждено уголовное дело, в рамках которого устанавливаются все обстоятельства. Пашинян привлек внимание жильцов к проблеме соблюдения правил безопасности.
По словам премьера, оставшимся без крова гражданам было предложено временное проживание в гостинице. От этого предложения многие отказались, а те, кто согласился, поселились в гостинице на одну неделю.
“Вопрос находится в повестке мэрии и правительства и в ближайшее время мы определился с дальнейшими шагами”, - сказал Пашинян.