Փրկարարները փորձում են հայտնաբերել և փլատակների տակից դուրս բերել պայթյունի հետևանքով տուժած քաղաքացիներից մեկին 08/26/2020   11:32  |  Արտակարգ պատահարներ
ԱԻՆ ծառայողները շարունակում են աշխատանքը՝ Երևանի Ռայնիսի փողոցում տեղի ունեցած պայթյունի դեպքի վայրում։ «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այժմ փրկարարները փորձում են հայտնաբերել և փլատակների տակից դուրս բերել պայթյունի հետևանքով տուժած քաղաքացիներից մեկին։ Նշենք, որ լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները գտնվում են անվտանգ գոտում, նրանց թույլ չեն տալիս մոտենալ շենքին՝ անվտանգությունից ելնելով։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ օգոստոսի 26-ին, ժամը 07:18-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Ռայնիսի փողոցի թիվ 3 հասցեում գազի արտահոսքից տեղի է ունեցել պայթյուն, շենքը մասնակի փլուզվել է։ Փլատակների տակից դուրս է բերվել երկու քաղաքացի․ իրականացվել է 21 քաղաքացու տարհանում։ ԱԻՆ ծառայողները փորձում են փլատակների տակից դուրս բերել ևս մեկ քաղաքացու։
10:53 26/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով տուժած երեք քաղաքացիներից երկուսը տեղափոխվել է հիվանդանոց
10:05 26/08/2020  |  Արտակարգ պատահարներՊայթյունի հետևանքով երկու քաղաքացի է հոսպիտալացվել.նրանցից մեկի վիճակը ծայրահեղ ծանր է
10:03 26/08/2020  |  ՄեկնաբանությունՊայթյունից տուժած բնակիչները կապահովվեն ժամանակավոր կացարաններով
09:20 26/08/2020  |  Արտակարգ պատահարներՊայթյուն Երեւանում, շենքը փլվել է, կան տուժածներ
17:49 24/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ձյունիկ» սառնարանային համալիրի շենքն անակնկալ փլվեց
22:51 21/08/2020  |  Միջազգային լրահոսՅարոսլավլի 10-հարկանի շենքում պայթյուն է որոտացել (տեսանյութ)
18:18 05/08/2020  |  Միջազգային լրահոսԲեյրութում հենց պայթյունի ժամանակ երեխա է ծնվել. Երեխային և մորը տարհանել են
09:55 05/08/2020  |  ՄեկնաբանությունԼիբանանի համար այս դժվարին օրերին, Հայաստանը պետք է անմիջական օգնության ձեռք մեկնի այս բարեկամական երկրին. Ավետիք Չալաբյան
23:58 04/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՑնցված եմ Բեյրութի պայթյունի մասին լուրից. վարչապետի ցավակցական գրառումը
23:00 04/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԼիբանանում պայթյունների հետևանքով զոհված հայը՝ քաղաքական գործիչ Նազար Նաջարյանն է

Спасатели пытаются найти и вызволить из-под завалов частично обрушившего дома еще одного пострадавшего 08/26/2020   11:39  |  Чрезвычайное просшествие
Сотрудники МЧС Армении продолжают спасательную операцию на месте взрыва, произошедшего сегодня утром на улице Райниса в Ереване. Как передает корреспондент “ФактИнфо”, в данный момент спасатели пытаются найти и вызволить из-под завалов частичного обрушившегося здания одного из граждан, пострадавших в результате ЧП. Отметим, что представители СМИ находятся в безопасной зоне, им не разрешают подходить к дому близко из соображений безопасности.
26-го августа в 07:18 в Национальный центр управления в кризисных ситуациях МЧС Армении поступило сообщение о том, что в одном из зданий на улице Райниса в Ереване из-за утечки газа произошел взрыв; здание частично обрушилось.
По предварительным данным, из-под завалов извлекли двоих граждан. Произведена эвакуация 21 гражданина. МЧС пытается вызволить из-под обломков здания еще одного гражданина.
Ранее пресс-секретарь Минздрава Армении сообщила, что двое пострадавших в результате взрыва, произошедшего в одном из зданий в ереванском районе Зейтун, госпитализированы в Первую университетскую больницу имени Гераци. Состояние одного из них крайне тяжелое.Два человека госпитализированы после взрыва в Ереване: состояние одного из них крайне тяжелое