Դատարանը բավարարել է Տիգրան Ավինյանի հայցադիմումը 07/31/2020   14:04  |  Մեկնաբանություն
Դատարանը բավարարել է ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի հայցն ընդդեմ լրատվամիջոցի։ Այս մասին ֆեյսնուքյան իր էջում գրել է ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Դեռևս 2018թ. աշնանը դատական հայց էի ներկայացրել Politik.am կայքի դեմ զրպարտության համար: Առաջին ատյանի դատարանը բավարարել էր հայցը, որով, բացի զրպարտություն համարվող փաստացի տվյալների հրապարակայնորեն հերքումից, պահանջել էի նաև փոխհատուցում:
Ինչպես նախապես խոստացել էի, ամբողջ դրամական փոխհատուցումը` 1 մլն դրամ, ուղղել եմ ԵՊՀ Ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետի մագիստրատուրայի բարձր առաջադիմությամբ աչքի ընկնող երկու ուսանողների ուսման վարձի վճարմանը:
ԶԼՄ-ների դերը ժողովրդավարական հասարակության կերտման և ամրապնդման գործում առանցքային է։ Վստահ եմ, որ յուրաքանչյուր անգամ պայքարելով զրպարտության ու ֆեյք նյուզի դեմ, ինչպես նաև կրթության զարգացման միջոցով մենք նպաստելու ենք արհեստավարժ և անաչառ լրագրության ավանդույթների կայացմանը»,- գրել է Ավինյանը։
18:56 29/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿվերաբացվեն թատրոնները, բայց զբոսաշրջության նպատակով արտերկիր մեկնել չի թույլատրվի. Ավինյան
18:48 29/07/2020  |  ԿորոնավիրուսՊարետատունը մշակում է համավարկի կառավարման պլան. Տիգրան Ավինյան
11:05 17/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿոչ եմ անում եւ հորդորում զերծ մնալ Վարդավառն ավանդական կերպով տոնելու գայթակղությունից. Ավինյան
17:44 13/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎարակակիր ուսանողները կմասնակցեն ընդունելության քննությանը
17:31 13/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄիանշանակ սխալներ եղել են, դրանք ինստիտուցիոնալ բնույթի են.Ավինյան
17:06 13/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍահմանափակումների թուլացումը կվերաբերի նաև մշակույթի ոլորտի գործիչներին
16:15 13/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ռեմդեսիվիր դեղամիջոցը հասանելի չի լինելու դեղատներում». Տիգրան Ավինյան
15:53 13/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Մեր հայրենակիցների՝ ավտոմեքենաներով վերադարձը միայն ՀՀ կառավարության որոշելիք հարցը չէ». Տիգրան Ավինյան
15:35 13/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Սեպտեմբերի սկզբին կունենանք օրական 140 նոր վարակակիրների դեպք». Տիգրան Ավինյան
15:03 13/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ներկա դրությամբ համավարակի հետ կապված իրավիճակը մնում է մտահոգիչ». Տիգրան Ավինյան

Вице-премьер Армении Тигран Авинян выиграл иск против СМИ 07/31/2020   14:32  |  Гражданское право
Суд удовлетворил иск вице-премьера Армении Тиграна Авиняна против СМИ. Об этом сообщил сам Авинян на своей странице в Facebook.
"Еще осенью 2018 года я подал судебный иск против сайта Politik.am за клевету. Суд первой инстанции удовлетворил иск, которым, помимо публичного опровержения считающихся клеветой фактических данных, я потребовал компенсации. Как я обещал, вся сумма компенсации, в размере 1 млн. драмов, будет направлена на  оплату обучения двух студентов с высокой успеваемостью в магистратуре факультета журналистики ЕГУ", - написал Авинян.
Он отметил ключевую роль СМИ в деле создания и укрепления демократического общества.
"Уверен, что мы, каждый раз ведя борьбу против клеветы и фейк-ньюса, а также посредством развития образования будем способствовать становлению  традиций профессиональной и беспристрастной журналистики", - написал Авинян.