Շոգ եղանակը կշարունակի գերակայել 07/27/2020   16:21
ՈւՇԱԴՐՈւԹՅՈւՆ. Ուլտրամանուշակագույն ճառագայթման ինտենսիվությունը սպասվում է նորմայից բարձր: Խորհուրդ է տրվում ժամը 11:00-ից 17:00-ն ընկած ժամանակահատվածում խուսափել արևի ուղիղ ճառագայթներից:
Հանրապետության տարածքում՝  հուլիսի 27-ի ցերեկը, 31-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հուլիսի 28-ին, 30-ին, օգոստոսի 1-ի գիշերը և կեսօրից հետո առանձին շրջաններում, 29-ին շրջանների զգալի մասում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում՝ 20-25 մ/վ: Առանձին վայրերում սպասվում է նաև կարկուտ:
Օդի ջերմաստիճանը հուլիսի 29-ին կնվազի 3-5 աստիճանով։
Հուլիսի 27-ի ցերեկը, 28-ին, 30-31-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հուլիսի 29-ին, օգոստոսի 1-ի գիշերը և երեկոյան քաղաքի առանձին հատվածներում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում՝ 20-22 մ/վ:
14:08 25/07/2020  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԱռանձին վայրերում սպասվում է նաև կարկուտ
17:18 24/07/2020  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՈւլտրամանուշակագույն ճառագայթման ինտենսիվությունը սպասվում է նորմայից բարձր
14:27 23/07/2020  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՀուլիսի 24-ի գիշերը և երեկոյան սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ

Синоптики рассказали, чего ждать от погоды в Армении на этой неделе 07/27/2020   16:56  |  Информационная платформа
Интенсивность ультрафиолетового излучения ожидается выше нормы. Синоптики рекомендуют избегать нахождения под прямыми солнечными лучами в период с 11:00 до 17:00. Об этом сообщает "Центр гидрометеорологии и мониторинга" министерства окружающей среды.
На территории республики  сегодня днем и 31 июля ожидается погода без осадков. Завтра, 30 июля, а также 1 августа в ночное время суток и после полудня  в отдельных районах, а прогнозируются дожди и грозы. Осадки ожидаются и 29 июля в большинстве регионов временами.
Во время грозы усиление ветра до 20-25 м/сек.. Местами возможен град.
Температура воздуха 29 июля понизится на 3-5 градусов.
В Ереване сегодня днем, завтра и 30-31 июля установится погода без осадков. 29 июля и 1 августа в отдельных районах столицы в ночные и вечерние часы ожидаются кратковременные дожди и грозы. Во время грозы усиление ветра до 20-22 м/сек..
14:49 23/07/2020  |  Информационная платформаСиноптики рассказали, чего ждать от погоды в Армении в ближайшие дни
13:54 21/07/2020  |  Информационная платформаДожди немного остудят пыл лета: синоптики рассказали о погоде в Армении на ближайшие дни