Գերմանիայի ՀՀ դեսպանության տեսախցիկները ֆիքսել են ծառայողական մեքենան հրկիզելու գործողությունը. ԱԳՆ խոսնակ 07/24/2020   12:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գերմանիայում ՀՀ դեսպանության տեսախցիկները ֆիքսել են ծառայողական ավտոմեքենան հրկիզելու գործողությունը։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը։
«Դեսպանության տեսախցիկները ֆիքսել են նշված արարքը և փոխանցել Գերմանիայի համապատասխան գերատեսչություններին, իրավապահ մարմիններին»,-ասաց Աննա Նաղդալյանը։
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 23-ին՝ ժամը 00։12-ին, հրկիզվել է Գերմանիայում ՀՀ դեսպանության ծառայողական ավտոմեքենան։
Տավուշի սահմանին ադրբեջանական ագրեսիայից ու ՀՀ զինված ուժերից կրած ջախվախիչ պարտությունից ադրբեջանցիների կատարմամբ հայերի նկատմամբ վայրագությունների դեպքեր են գրանցվում տարբեր երկրներում։ ԱՄՆ-ում բռնություն էին գործադրել հայ աղջիկների նկատմամբ, ինչից հետո հայ երիտասարդներն անցել էին պատժիչ գործողություններ, իսկկ ՌԴ-ում ադրբեջանցիները խմբերով հարձակվում են այդ պահին միայնակ գտնվող հայերի նկատմամբ որի վերաբերյալ տեսանյութերը լայն տարածում են ստացել համացանցում։ Բացի այդ՝ Մոսկվայի հայտնի առեւտրի կենտրոններում, որոնց սեփականատերերը ադրբեջանցիներ են, թույլ չեն տալիս հայերին առետուր անել, գրանցվել են նաեւ ապրանքի հափշտակության դեպքեր։
13:28 23/07/2020  |  ՄեկնաբանությունԱյս գիշեր հրկիզվել է Գերմանիայում ՀՀ դեսպանության ծառայողական ավտոմեքենան
14:41 20/07/2020  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱդրբեջանի ժողովուրդը պետք է իր ղեկավարությանը նախապատրաստի խաղաղության. Աննա Նաղդալյան
14:22 09/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀակահայկականությունն Ալիևի իշխանության պաշտպանության վերջին գիծն է. ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ․
11:26 18/06/2020  |  ՄեկնաբանությունԺխտողականությունը ապագա չունի, անկախ՝ ով և ինչպես կփաթեթավորի այն. Աննա Նաղդալյան
15:06 05/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱննա Նաղդալյանի պատասխանները «NewArmenia» լրատվական գործակալության հարցերին

Видеокамеры зафиксировали, как подожгли автомобиль посольства Армении в Берлине - Нагдалян 07/24/2020   12:50  |  Лента новостей
Камеры видеонаблюдения посольства Армении в Германии зафиксировали действия по поджогу служебного автомобиля дипмиссии. Об этом заявила в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” пресс-секретарь Министерства иностранных дел Армении Анна Нагдалян.
“Видеокамеры посольства зафиксировали вышеупомянутое деяние”, -сказала Анна Нагдалян.
Она сообщила, что записи с камер уже переданы соответствующим ведомствам, правоохранительным органам Германии.
Напомним, в Берлине в ночь на 23-е июля, в 00:12, сожгли служебный автомобиль посольства Армении.
После предпринятой Азербайджаном агрессии против Армении на тавушском участке границы и понесенного разгромного поражения от ВС Армении, зафиксированы случаи варварских нападений азербайджанцев на армян в различных странах. В США азербайджанцы набросились на армянок, но встретили отпор со стороны наших соотечественников. А в России азербайджанцы толпами нападают армян, когда они одни. Видео нескольких инцидентов опубликованы в Сети. Кроме того, в известных московских торговых центрах, владельцами которых являются азербайджанцы, армянам запретили торговать, зарегистрированы также случаи кражи товаров.