07/24/2020   23:53  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ Վերսկսվել են Փարիզ-Երևան չվերթները Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Ժոնաթան Լաքոտը հայտնում է, որ վերսկսվել են Փարիզ-Երևան չվերթները։ Ֆեյսբուքյան իր էջում նա ,մասնավորապես,  գրել է․ «Հուլիսի 24-ին Փարիզ-Երևան...
07/24/2020   23:13  |  ԼՐԱՀՈՍ ՀՀ ոստիկանության բարձրաստիճան ոստիկանները` ՀՀ ոստիկանապետ Վահե Ղազարյանի գլխավորությամբ խնջույք են կազմակերպել` խախտելով պարետատան կանոնները «Փաստինֆո»-ի հավաստի տեղեկություններով` այս պահին ՀՀ ոստիկանության բարձրաստիճան ոստիկանները` ՀՀ ոստիկանապետ Վահե Ղազարյանի գլխավորությամբ խնջույքի են մասնակցում «Ծիրանի»...
07/24/2020   23:13  |  ԼՐԱՀՈՍ Նիկոլ Փաշինյանը հասավ իր բաղձալի նպատակին՝ ՍԴ ճգնաժամին. Ավետիք Իշխանյան ՀՀ Կառավարությունը ( Նիկոլ Փաշինյանը) հաստատել է ՍԴ անդամության թեկնածու Վահրամ Ավետիսյանին։ Թեկնածուի անվան հետ կապված մեծ աղմուկ է բարձրացել։ Շատերը զայրացած են, որ կառավարությունը (Նիկոլ...
07/24/2020   22:59  |  Միջազգային լրահոս Սուրբ Սոֆիայի տաճարը 24-ժամյա աշխատանքային ռեժիմի է անցել մահմեդականների համար Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հրամանագիր է ստորագրել, համաձայն որի Սուրբ Սոֆիայի տաճարը մշտապես բաց է լինելու մուսուլմանական պաշտամունքի համար։ Այս մասին Twitter-ի իր էջում հայտնել է...
07/24/2020   22:34  |  ԼՐԱՀՈՍ Համարները տրամադրվել են իրավաբանական անձի` մասնագիտական սոցիոլոգիական հարցումներ իրականացնելու նպատակով. Վիվա-ՄՏՍ Ի պատասխան Վիվա-ՄՏՍ-ի կոդով երկու հեռախոսահամարների վերաբերյալ հարցումների ու հրապարակումների՝ ընկերությունը հարկ է համարում տեղեկացնել, որ վերը նշված համարները տրամադրվել են իրավաբանական անձի`...
07/24/2020   22:12  |  ԼՐԱՀՈՍ Կապի մեջ կլինենք Ռուսաստանի գործընկերների հետ. ՀՀ ՄԻՊ Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանը միանում է գործընկերոջ՝ Ռուսաստանի Դաշնությունում մարդու իրավունքների հանձնակատար Տատյանա Մոսկալկովայի կոչին առ այն, որ բոլոր հարցերը պետք է լուծվեն իրավական...
07/24/2020   22:01  |  ԼՐԱՀՈՍ Մարդիկ այսօր դժվար վիճակի մեջ են, և չենք կարող նրանց խնդիրներն անտեսել. նախագահ Արմեն Սարգսյանն այցելել է Գյումրի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր կարճատև աշխատանքային այցով եղել է Գյումրիում՝ ծանոթանալու հուլիսի 13-ին տեղացած հորդառատ անձրևի ու կարկուտի հետևանքներին և քննարկելու առաջացած խնդիրներն...
07/24/2020   21:23  |  ԼՐԱՀՈՍ Հանցագործները խստորեն կպատժվեն․ Ռուսաստանի ԱԴԾ պետի տեղակալը՝ հայ համայնքի հետ հանդիպման ժամանակ Ռուսաստանի Անվտանգության դաշնային ծառայության Մոսկվայի մասով պետի տեղակալ, գեներալ-մայոր Անդրեյ Յացենկոն հայ հասարակայնության ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է. «Այդ...
07/24/2020   21:01  |  ԼՐԱՀՈՍ Վարչապետի մոտ քննարկվել է տնտեսական աճի վերականգնման գործողությունների ծրագրի նախագիծը Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորութամբ կառավարությունում տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել է տնտեսական աճի վերականգնման գործողությունների ծրագրի նախագիծը: Մասնավորապես, անդրադարձ է...
07/24/2020   20:39  |  ԼՐԱՀՈՍ Տավուշյան գործողությունների ընթացքում Օնիկ Գասպարյանի մարտական կոչը հրամանատարներին եւ զինվորներին Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հրապարակել է հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում ծավալված գործողությունների ընթացքում ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ,...

07/24/2020   18:20  |  Комментарий Власти Азербайджана продолжают использовать Сафарова и его ближнее окружение в своих антиармянских "операциях" - Гулян Блогер опубликовал серию фотографий, по которым можно составить представление о категории азербайджанцев, которые в соцсетях выступают с призывами к насилию против армян, подстрекают своих соотечественников за рубежом.
07/24/2020   18:02 “Еще одна победа в "Войне резолюций": утверждена программа разминирования в Арцахе Сурен Саркисян заявил, что это исключительная победа для нас в Палате представителей Конгресса США.
07/24/2020   17:47  |  Лента новостей Государство предложит новые механизмы содействия хозсубъектам: президент Арцаха провел совещание Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 24 июля провел рабочее совещание по программам государственного содействия хозяйствующим субъектам.
07/24/2020   17:32  |  Актуальная тема МИД Армении обвинил власти Азербайджана в подстрекательстве к насилию против армян за рубежом В МИД Армении указали, что расширение географии и участие азербайджанских официальных лиц в действиях против дипломатических представительств Республики Армения демонстрируют, что вышеуказанные действия направляются государственными структурами Азербайджана.
07/24/2020   17:17  |  Актуальная тема “Для нас это очень чувствительно”: Путин о ситуации на границе Армении и Азербайджана Президент России Владимир Путин назвал очень чувствительной для РФ ситуацию, которая сложилась на границе Армении и Азербайджана.
07/24/2020   16:59  |  Лента новостей Посол Армении в России выступил с обращением к соотечественникам Он сообщил, что Посольство получает информацию о намерениях отдельных граждан организовать различные акции.
07/24/2020   16:28  |  Лента новостей Азербайджанцы дважды ударили водителя-армянина ножом в спину: известны новые подробности ночного нападения Двое армян пострадали в результате нападения азербайджанцев на автомобиль марки BMW в Москве этой ночью; одному из них нанесли ножевые ранения, у второго диагностировали перело
07/24/2020   16:08  |  Лента новостей Тоганян назвал организованной провокацией нападения азербайджанцев на армян в Москве Посол Армении считает, что к акции причастны азербайджанские власти.
07/24/2020   15:49  |  Лента новостей Марукян призвал представителей армянской диаспоры не поддаваться на провокации азербайджанцев "Следует понимать, что в результате всего этого жизни армян, живущих в различных частях света, находятся под угрозой", - заявил Марукян.
07/24/2020   15:34  |  Международные новости Мишустин: Россия возобновляет международное авиасообщение с 1 августа Он уточнил, что с 1 августа рейсы будут выполняться из аэропортов Москвы, Московской области, Санкт-Петербурга и Ростова-на-Дону.