Հայ-ադրբեջանական սահմանին պահպանվել է հարաբերական անդորր. ՊՆ Խոսնակ 07/21/2020   09:27  |  Մեկնաբանություն
Հայ-ադրբեջանական սահմանին հուլիսի 20-ի լույս 21-ի գիշերը, ինչպես նաև այս պահին, պահպանվել է հարաբերական անդորր։ Տեղեկությունը ֆեյսբուքի իր էջում հրապարակել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստոփանյանը։
Հակառակորդը սահմանի առանձին հատվածներում հրաձգային զինատեսակներից խախտել է կրակի դադարեցման ռեժիմը 17 անգամ` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 183 կրակոց:
Սոթք, Արտանիշ ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքեր, ընդհանուր` 2 անգամ։
Մովսես, Այգեպար, Վազաշեն, Դովեղ, Բարեկամավան ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքեր, ընդհանուր` 9 անգամ:
Երասխ, Չիվա, Զանգակատուն ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքեր, ընդհանուր` 6 անգամ:
ՀՀ ԶՈւ-ը պահպանում են զսպվածություն և արձագանքում են միայն մեր դիրքերը թիրախավորող կրակին։
16:50 20/07/2020  |  ՄեկնաբանությունՎերջին օրերին նկատվել է «Զինծառայողների ապահովագրության» հիմնադրամին նվիրաբերությունների կտրուկ աճ. Շուշան Ստեփանյան
21:57 15/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի ՄԻՊ-ի հայտարարությունը տարակուսելի է եւ դատապարտելի. ՊՆ խոսնակ
21:15 15/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտում օպերատիվ իրավիճակը շարունակում է մնալ հանգիստ. Շուշան Ստեփանյան
23:11 13/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿոչ ենք անում ԶԼՄ ներկայացուցիչներին ձեռնպահ մնալ՝ տեղի ազգաբնակչության անվտանգությունը վտանգուղ ուղիղ հեռարձակումներից. Շուշան Ստեփանյան
09:59 13/07/2020  |  ՄեկնաբանությունԱռավոտյան հակառակորդը շարունակել է հրետակոծել հայկական դիրքերի ուղղությամբ. ՊՆ մամուլի խոսնակ

В Минобороны Армении представили ситуацию на границе с Азербайджаном 07/21/2020   09:56  |  Актуальная тема
На армяно-азербайджанской границе в ночь на 21-е июля сохранялось относительное затишье. Относительно спокойно и в данный момент. Об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян.
"Противник на отдельных участках границы нарушил режим прекращения огня из стрелкового оружия 17 раз, произведя в направлении армянских позиций порядка 183 выстрелов", - написала Степанян.
ВС Азербайджана также нарушили режим прекращения огня и дважды обстреляли армянские позиции, дислоцированные в Сотке и Артанише.
"Азербайджанские ВС 9 раз нарушили режим прекращения, обстреляв позиции, расположенные в направлении сел Мовсес, Айгепар, Вазашен, Довег, Барекамаван", - сообщила Степанян.
Еще шесть нарушений с азербайджанской стороны зафиксировано в направлении позиций, дислоцированных в Ерасхе, Чиве, Зангакатуне.
"ВС Армении проявляют сдержанность и реагируют лишь на прицельный огонь по нашим позициям", - отметила пресс-секретарь Минобороны Армении.