Հակառակորդն այս գիշեր 120 կրակոց է իրականացրել. Լարվածությունը զգալիորեն թուլացել է. Արծրուն Հովհաննիսյան 07/17/2020   11:13  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Անցնող գիշեր ՀՀ ամբողջ սահմանի երկայնքով հակառակորդի կողմից իրականացվել են մոտ 120 կրակոցներ, խախտումներ։ Այս մասին այսօր ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Վերջինս ասաց, որ հիմնականում կիրառվել են հրաձգային զենքեր, այդ թվում մեծ տրամաչափի։ Չի կիրառվել հրետանային և այլ ավելի մեծ տրամաչափի միջոցներ. «Կրակոցներն իրականացվել են ոչ միայն Տավուշի հատվածում, ոչ միայն բուն մարտական գործողությունների շրջանում, այլ Տավուշի ամբողջ սահմանագոտու երկայնքով, այդ թվում նաև Նոյեմբերյանի ուղղությամբ։ Կրակոցներ եղել են նաև Գեղարքունիքի հատվածում՝ երկրորդ բանակային կորպուսի ճակատում, Նախիջևանյան հատվածում՝ չորրորդ և հինգերորդ բանակային կորպուսների հատվածում»,-ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ նշելով, որ կարելի է համարել՝ լարվածությունը զգալիորեն թուլացել է։
Արծրուն Հովհաննիսյանը նաև հայտնեց, որ վիրավորների հետ կապված իրավիճակը չի փոխվել։ Մեկ վիրավորի վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր, բայց կայունթյուն կա։

Азербайджанские ВС произвели 120 выстрелов, напряженность ощутимо спала - Минобороны Армении 07/17/2020   11:29  |  Актуальная тема
За минувшую ночь по всему периметру границы Армении азербайджанскими ВС было произведено 120 выстрелов. Об этом заявил представитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян в ходе брифинга в пятницу, 17 июля.
Он сообщил, что в основном применялось стрелковое оружие, в том числе крупного калибра. “Артиллерия и другие крупнокалиберные средства не применялись”, - проинформировал он.
“Стрельба велась не только на тавушском участке, не только в зоне боевых действий, но и по всему периметру тавушского участка границы, в том числе в направлении Ноемберяна. Выстрелы были и на гегаркуникском участке, где второй армейский корпус, на нахиджеванском участке, в зоне четвертого и пятого армейских корпусов”, - сказал Арцрун Ованнисян, указав, что можно считать, что напряженность ощутимо спала.
Арцрун Ованнисян также сообщил, что состояние одного раненого по-прежнему остается крайне тяжелым, но стабильным. В остальном, изменений нет.