Ձեռնարկվում են համապատասխան միջոցներ` Նարեկ Սարդարյանին ՀՀ վերադարձնելու ուղղությամբ 07/16/2020   14:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
2020 թ. հուլիսի 8-ին` ժամը 11:00-12:00-ի սահմաններում, ԱՀ Նախիջևանի Ինքնավար Հանրապետության հետ սահմանակից ՀՀ Սյունիքի մարզի Գորայք համայնքի վարչական տարածքի արոտավայրերում սեփական անասուններն արածացնելիս անհայտ կորել է Սյունիքի մարզի Ներքին Խնձորեսկ գյուղի բնակիչ, 1990 թ. ծնված, ՀՀ քաղաքացի Նարեկ Սարդարյանը: Պարզվել է, որ Ն.Սարդարյանը կորած անասունները որոնելու արդյունքում մոլորվել և անցել է ԱՀ Նախիջևանի տարածք, որտեղ գերեվարվել է: Այս մասին հայտնում են Ազգային անվտանգությամ մամուլի ծառայությունից։
Ն.Սարդարյանը բնութագրվում է որպես հայրենասեր, հանգիստ և աշխատասեր անձնավորություն, տեղական ինքնակառավարման և իրավապահ մարմինների հետ երբևիցե խնդիրներ չի ունեցել: Ն.Սարդարյանն ունի ընտանիք և անչափահաս երեխաներ, որոնց հոգսերը հոգում է ինքը:

Предпринимаются меры для возвращения Нарека Сардаряна в Армению - СНБ 07/16/2020   14:38  |  Лента новостей
Предпринимаются соответствующие меры для возвращения в Армению Нарека Сардаряна, сообщает пресс-центр Службы национальной безопасности Армении.
8-го июля 2020 года, около 11:00-12:00, во время выпаса собственного скота на пастбище села Горайк Сюникской области, граничащего с Нахиджеваном, без вести пропал житель села Неркин Хндзореск той же области, гражданин Армении Нарек Сардарян 1990 года рождения. Выяснилось, что в поисках пропавшей скотины он заблудился и оказался на территории Нахиджевана, где попал в плен.
Сообщается, что Н. Сардаряна характеризуют как патриотичного, спокойного и трудолюбивого человека, который никогда не имел проблем с органами самоуправления и правоохранительными структурами.
“У Сардаряна есть семья и несовершеннолетние дети, находящиеся под его опекой. В настоящее время предпринимаются соответствующие меры для возвращения Нарека Сардаряна в Республику Армения", - говорится в сообщении СНБ.