Կապույտ մզկիթում պայթուցիկ սարք չի հայտնաբերվել 07/15/2020   12:20  |  Արտակարգ պատահարներ
Հուլիսի 15-ին, ժամը 09։35-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Մաշտոցի պողոտայում գտնվող Կապույտ մզկիթում պայթուցիկ սարք է տեղադրված։
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ, Փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի հերթապահ, Քաղաքացիական պաշտպանության վարչության քաղաքացիական պաշտպանության ուժերի հավաքական կենտրոնի ինժեներասակրավորական խմբերը և Հոգեբանական աջակցության բաժնի հրահանգիչը։
Տեղազննման արդյունքում ժամը 11։50-ին պարզվել է, որ ահազանգը կեղծ է․ պայթուցիկ սարք չի հայտնաբերվել։
11:43 15/07/2020  |  Արտակարգ պատահարներՈստիկանության և ԱԻՆ ծառայողները քաղաքացիներին հորդորում են` չանցնել Կապույտ մզկիթի կողքով
16:06 07/07/2020  |  Արտակարգ պատահարներԱԻՆ-ը «Մերիդիան» էքսպոկենտրոնի մոտակայքում պայթուցիկ սարքերի հայտնաբերման մասին ահազանգ է ստացել

Сигнал о бомбе в Голубой мечети в Ереване оказался ложным 07/15/2020 12:38 | Чрезвычайное просшествие
Сигнал о бомбе, заложенной в Голубой мечети в Ереване, оказался ложным, сообщает пресс-служба Министерства по чрезвычайным ситуациям Армении.
Сегодня,15-го июля, в 9:35 утра в Национальный центр управления в кризисных ситуациях поступил сигнал о том, что в Голубой мечети на проспекте Маштоца в Ереване заложено взрывное устройство. На место выехали один боевой расчет пожарно-спасательной бригады Спасательной службы МЧС, кинологическая и инженерно-саперные бригады, а также психолог.
"В результате осмотра и проверки территории, в 11:50, выяснилось, что звонок оказался ложным; взрывного устройства не обнаружено", - говорится в сообщении ведомства.