Ս. Սարգսյանը տեսակապի միջոցով հետևել է «Ամարաս»-ի վանական համալիրի վերականգնման աշխատանքների ընթացքին 07/10/2020   16:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակից տեղեկացնում են, որ «Լույս» մշակութային, գիտական, կրթական հիմնադրամի խորհրդի նախագահ Սերժ Սարգսյանը տեսակապի միջոցով հետևել է հիմնադրամի միջոցներով Արցախում իրականացվող` Ամարասի վանական համալիրի վերականգնման աշխատանքների ընթացքին:
Կատարված աշխատանքները ներկայացրել են Ամարասի վերականգնող ճարատարապետ Մանուշակ Տիտանյանը և Արցախի Հանրապետության ԿԳՄ նախարարության մշակույթի վարչության պատմության և մշակույթի անշարժ հուշարձանների ուսումնասիրման, պահպանության և վերականգնման բաժնի պետ Արման Գրիգորյանը:
Նրանք Սերժ Սարգսյանին ցուցադրել և պատմել են անցյալ տարի վանական համալիր նախագահի այցելությունից հետո առաջին փուլում իրականացված ծավալուն աշխատանքի արդյունքները, ինչպես նաև երկրորդ և երրորդ փուլերի անելիքները` ըստ հաստատված ծրագրի և ժամանակացույցի:
10:03 07/07/2020  |  ՄամուլԱռաջիկայում մարզպետների փոփոխություն է սպասվում. 3 անուն կա. Հետեւում են Սերժ Սարգսյանի օրինակին. «Հրապարակ»
14:05 03/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանը շնորհավորել է բանաստեղծ Ռազմիկ Դավոյանին` ծննդյան 80-ամյակի առթիվ
14:47 02/07/2020  |  Դատական ռեպորտաժներՍերժ Սարգսյանի և մյուսների գործով դատական նիստը հետաձգվեց. մեղադրյալները չէին ներկայացել նիստին
15:02 26/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Այս ո՞ւր ենք հասել». Սերժ Սարգսյանն արձագանքել է Հայաստանի մասին Իլհամ Ալիեւի հայտարարությանը

Серж Саргсян проследил по видеосвязи за ходом работ по восстановлению монастырского комплекса “Амарас” 07/10/2020   17:21  |  Лента новостей
Третий президент Армении, председатель Совета культурного, научного, образовательного фонда “Луйс” Серж Саргсян по видеосвязи проследил за ходом проводимых в Арцахе на средства фонда работ по восстановлению  монастырского комплекса “Амарас”. Об этом говорится на странице экс-президента в Facebook.
Осуществляемую работу представили архитектор Манушак Титанян и начальник отдела по исследованию, охране и реставрации недвижимых памятников истории и культуры управления культуры Министерства образования и науки Республики Арцах Арман Григорян.
Они рассказали Сержу Саргсяну об итогах масштабных работ, проведенных на первом этапе после прошлогоднего визита третьего президента в комплекс, а также о предстоящей на втором и третьем этапах работе в соответствии с утвержденной программе и графиком.