Այսօր ակցիա անելու մոնոպոլ իրավունքը տրված է Նիկոլ Փաշինյանի սիրելի քաղաքական գործիչներին. Չախալյան 07/10/2020   14:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Էս մարդիկ ուզում են ճնշումներով մեր դպրոցից վերացնեն «Հայոց եկեղեցու պատմությունը», թուլացնեն հայոց լեզուն, հայ ժողովրդի պատմությունը և ուզում են դրա փոխարեն սեռական դաստիարակության առարկան մտցնել, այլասերվածության քարոզ մտցնել։ Այս մասին ասաց «Կամք» հասարակական նախաձեռնության հեղինակ Վահագն Չախալյանը, ով Բաղրամյան 26 էր գնացել, որպեսզի ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին նամակ փոխանցեր։
«Ամեն գնով այնպես են անում, որ այդ ամեն ինչի դեմ բողոքող ուժերը որևիցե իրավունք չունենան ակցիա անելու, մարդկանց հավաքելու։
Այսօր ակցիա անելու մոնոպոլ իրավունքը տրված է Նիկոլ Փաշինյանի սիրելի քաղաքական գործիչներին, այդ թվում Իոանիսյանին, Արման Բաբաջանյանին և այլոց։ Այսօր մեր պայքարին ավելացել է ևս մեկ կետ. մենք չենք հանդուրժելու, որ ՀՀ-ում լինեն արտոնյալներ, քաղաքականության մեջ լինեն արտոնյալներ։ Մենք տարիներ շարունակ պայքարել ենք այս ամեն ինչի դեմ և հույս ունենք, որ վերջապես այս արատավոր երևույթը պետք է ավարտվեր։ Բայց ցավոք ինչպես նախկինում կար արտոնյալների խումբ, ովքեր իրավունք ունեին քննադատելու, այդպես էլ այսօր արտոնյալների խումբ է ձևավորվում, ովքեր ունեն իրավունք և ինչ ուզում անում են»,-ասաց Վահագն Չախալյանը։
Վահագն Չախալյանը դեռ չէր ավարտել իր խոսքը, երբ ոստիկանները նրան բերման ենթարկեցին։ Ոստիկանները բերման ենթարկեցին ևս մի քանի հոգու, ովքեր Վահագն Չախալյանի հետ եկել էին՝ նախագահին նամակը հանձնելու։
11:31 01/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՈ՞ւր էր Եվրոպան, երբ մեր զավակներին խաչում էին անապատներում. Վահագն Չախալյան
14:45 14/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵԽ-ին կից կառույցը ԵԽ-ի կողմից պարտադրվող փաստաթղթին չի կարող դեմ խոսել. Վահագն Չախալյանը չի բացառում ընդդեմ Ստամբուլյան կոնվենցիայի փողոցային պայքարի հնարավորությունը
14:43 12/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴա մեզ չի զարմացնում, որովհետև մեր սահմանադրությունը ‹‹մեզ թույլ է տալիս›› զիջել Արցախը, օրինականացնել թմրաբիզնեսը և նման շատ բաներ. ‹‹Կամք››

Монопольное право на проведение акций предоставлено любимым политическим деятелям Пашиняна - Чахалян 07/10/2020   14:44  |  Лента новостей
Эти люди хотят путем оказания давления изъять из школы предмет “История Армянской церкви”, ослабить армянский язык и ввести вместо этого дисциплину о сексуальном воспитании. Об этом заявил автор общественной инициативы “Камк” Ваагн Чахалян, который сегодня прибыл на проспект Баграмяна, чтобы передать президенту Армени Армену Сакисяну письмо.
“Они любой ценой делают так, чтобы протестующие против этого были лишены права на проведение акций, митингов”, - сказал он.
По словам Чахаляна, сегодня монопольное право на проведение акций предоставлено любимым политическим деятелям Никола Пашиняна, в том числе Иоаннисяну, Арману Бабаджаняну и другим.
“Сегодня в нашей борьбе появился еще один пункт: мы не потерпим, чтобы в Армении были привилегированные, чтобы в политике были привилегированные. Мы на протяжении многих лет боролись против всего этого и надеялись, что этому порочному явлению пришел конец. Но, к сожалению, как раньше была группа привилегированных, которая имела право критиковать, так и сегодня сформировалась группа привилегированных, у которых есть право, и они творят, что хотят”, - сказал он.
Ваагн Чахалян не успел завершить свою речь, как полицейские подвергли приводу его и еще нескольких лиц, которые пришли с ним, чтобы передать президенту письмо.