Կորոնավիրուսից մահացած 11 անձանցից ամենաերիտասարդը 51-ամյա կին է, ամենատարեցը՝ 93-ամյա տղամարդ 07/10/2020   11:14  |  Կորոնավիրուս
Հուլիսի 10-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 30903 դեպք, որոնցից 18709-ն` առողջացած, 546-ը` մահվան ելքով:
Առողջապահության նախարարությունից  հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11471 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 131216 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 557 նոր դեպք և 709 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 69 (կին), 72 (կին), 64 (կին), 86 (կին), 93 (տղամարդ), 51 (կին), 90 (տղամարդ), 60 (տղամարդ), 62 (տղամարդ), 72 (տղամարդ) և 85 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 7 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 177 է:
10:46 10/07/2020  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանում կորոնավիրուսի 557 նոր դեպք է գրանցվել
22:23 09/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե հիմա չգնանք համագործակցության, ապա այս տեսքով նախագիծը առաջացնելու է լուրջ հակազդեցություն. Արփինե Հովհաննիսյանը՝ Արսեն Թորոսյանի նախագծերի փաթեթի վերաբերյալ

В Армении за минувшие сутки от коронавируса скончались 11 пациентов 07/10/2020   11:26  |  Коронавирус
В Армении за минувшие сутки в Армении от коронавируса скончались 11 человек, сообщает Министерство здравоохранения республики.
Среди умерших -  пять женщин в возрасте от 51 до 86 лет и шестеро мужчин в возрасте от 60 до 93 лет.
”У всех были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении.
За истекшие сутки зафиксировано 557 новых случаев заражения коронавирусом, выздоровели 709  пациентов.
В Минздраве также проинформировали, за прошедшие сутки скончались еще семеро пациентов с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила от других болезней. Всего таких случаев 177.
По положению на 10-е июля, в Армении подтверждено 30903 случаев заражения коронавирусом. От COVID-19 скончались 546 человек, выздоровели 18709 пациентов. Фактически на лечении находятся 11471 пациент. К этому моменту проведен 131216  тестирований.