«Բիլայն»-ի աշխատակիցները բողոքի ցույց են իրականացնում. 07/10/2020   16:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովն արտահերթ նիստ է հրավիրել՝քննարկելու ՎԵՈՆ Արմենիա» փակ բաժնետիրական կանոնադրական կապիտալը օտարելու թույլտվություն տալու մասին հարցը, ինչի դեմ բողոքում են «Բիլայն»-ի հարյուրավոր աշխատակիցներ։
Ոստիկանությունը միանգամից զգուշացրեց, որ Պարետի որոշմամբ ՝ արտակարգ դրությամբ պայմանավորված՝ արգելված է հավաքների իրականացնելը։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ՏՄՊՊՀ հուլիսի 9-ի նիստում որոշում է կայացվել թույլատրել «ՎԵՈՆ Արմենիա» փակ բաժնետիրական և «Թիմ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությունների համակենտրոնացումը` «Թիմ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության կողմից «ՎԵՈՆ Արմենիա» փակ բաժնետիրական ընկերության 100 տոկոս փայաբաժնի ձեռքբերման միջոցով: Այսօր հարցը քննարկվում է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովում։
Օրեր առաջ՝ «Beeline» ընկերության 300 աշխատակիցներ գրավոր դիմել են ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և տեղեկացրել, որ դեմ են, որպեսզի «Beeline»-ը վաճառվի Հայկ և Ալեքսանդր Եսայանների «Թիմ» ընկերությանը։ Աշխատակիցները մտավախություն են հայտնել, որ «Beeline»-ը գնելուց հետո Եսայան եղբայրներն աշխատանքի կտեղավորեն «Յուքոմ»-ից հեռացած աշխատակիցներին, ինչի արդյունքում իրենք գործազուրկ կդառնան։

Сотрудники Beeline вышли на акцию протеста(Прямое включение) 07/10/2020   16:45  |  Лента новостей
Комиссия по регулированию общественных услуг Армении созвала внеочередное заседание для рассмотрения вопрос о даче разрешения на отчуждение уставного капитала ЗАО “ВЕОН Армения”(торговая марка Beeline). Против этого выступают сотни сотрудников Beeline.
Полиция, сославшись на решение коменданта, предупредила о запрете на проведение собраний в условиях действия режима чрезвычайного  положения.
Напомним, что Государственная комиссия по защите экономической конкуренции(ГКЗЭК) Армении на состоявшемся 9 июля заседании приняла решение разрешить слияние закрытого акционерного общества “ВЕОН Армения”(торговая марка - Beeline) и ООО “Team” посредством приобретения компанией “Team” 100% акций ЗАО "ВЕОН Армения".
Сегодня вопрос рассмотрит Комиссия по регулированию общественных услуг.
На днях 300 сотрудников Beeline письменно обратились к премьер-министру Армении Николу Пашиняну. Авторы письма сообщили, что они выступает против продажи "Beeline" компании "Team" братьев Есаянов.  Сотрудники выразили опасения по поводу того, что  после приобретения Beeline братья Есаяны устроят на работу сотрудников, уволившихся из "Ucom", в результате чего они останутся безработными.