Կորոնավիրուսից մահացած 12 մահացածներից ամենաերիտասարդը 54-ամյա կին է, ամենատարեցը՝ 85-ամյա տղամարդ 07/07/2020   11:33  |  Կորոնավիրուս
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11711 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 125088 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 349 նոր դեպք և 605 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 58 (կին), 70 (կին), 72 (տղամարդ), 56 (կին), 56 (կին), 63 (տղամարդ), 81(տղամարդ), 80 (կին), 82 (կին), 85 (տղամարդ), 54 (կին) և 60 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 5 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 164 է:
10:51 06/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում կորոնավիրուսից մահացել է 7 մարդ. Ամենաերիտասարդը 64-ամյա տղամարդ է

В Армении за минувшие сутки от коронавируса скончались 12 пациентов - Минздрав 07/07/2020   11:45  |  Коронавирус
В Армении за минувшие сутки от коронавируса скончались 12 пациентов, сообщает Министерство здравоохранения республики.
"Относительно случаев смерти сообщаем, что скончались женщина(58 лет), женщина(70 лет), мужчина(72 года) женщина(56 лет), женщина(56 лет), мужчина(63 года), мужчина(81 год), женщина(80 лет), женщина(82 года),мужчина (85 лет) женщина(54 года) и женщина(60 лет). У всех были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении.
В Минздраве также проинформировали, за прошедшие сутки скончались еще пятеро пациентов с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила от других болезней. Всего таких случаев 164.
За истекшие сутки зафиксировано 349 новых случаев заражения коронавирусом, выздоровели 605 пациентов.
По положению на 7-е июля, в Армении подтверждено 29285 случаев заражения коронавирусом. От COVID-19 скончались 503 человека, выздоровели 16907 пациентов. Фактически на лечении находятся 11711 пациентов. К этому моменту проведено 125088 тестов.