ԱԻՆ աշխատակիցները գտնվում են «Դալմա» առևտրի կենտրոնում. քաղաքացիներին տարհանում են. Ուղիղ 07/06/2020   15:13  |  Արտակարգ պատահարներ
ԱԻՆ ՓԾ աշխատակիցներն այժմ գտնվում են Դալմա առևտրի կենտրոնում՝ քաղաքացիներին տարհանելու համար։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ԱԻՆ-ից, որտեղից մեզ հայտնեցին, որ ոստիկանությունից տեղեկություն է ստացվել, որ առտրի կենտրոնում պայթուցիկ կա։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ այսօր նմանատիպ ահազանգ եղել է նաև «Մեգամոլ Արմենիա» առևտրի կենտրոնի վերաբերյալ։ Ըստ ահազանգի՝ Երևանի «Մեգամոլ Արմենիա» առևտրի կենտրոնի 1-ին և 2-րդ հարկերում ռումբեր են տեղադրված, որոնք ժամը 13։50-ին պայթելու են։ Փրկարար և ոստիկանության աշխատակիցներն իրականացնում են տարհանում․ անվտանգ տարածք է դուրս բերվել մոտ 350 քաղաքացի։

Еще один звонок о бомбе: спасатели в эти минуты находятся в ТЦ “Dalma Garden Mall"(Прямое включение) 07/06/2020 15:25 | Чрезвычайное просшествие
Сотрудники МЧС Армении в эти минуты находятся в крупном торговом центре “Dalma Garden Mall" в Ереване. Об этом “ФактИнфо” сообщили в МЧС. В ведомстве также проинформировали, что из Полиции поступило сообщение о взрывном устройстве, заложенном в ТЦ.
Ранее появилась информация о бомбе в торговом центре "Мегамолл Армения". Сегодня в Национальный центр управления в кризисных ситуациях поступило сообщение о том, что в интернете распространяется информация о бомбах, которые якобы заложены в ТЦ "Мегамолл Армения" между 1-м и 2-м этажами и которые взорвутся в 13:50.