Մարուքյանը դիմել է ԱՄՆ Կոնգրեսի անդամներին՝ 2021-ի արտաքին օգնության տրամադրման վերաբերյալ հարցով 07/03/2020   15:18  |  Մեկնաբանություն
ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը դիմել է ԱՄՆ Կոնգրեսի անդամներին՝ 2021 թվականի արտաքին օգնության տրամադրման վերաբերյալ հարցով (FY2021 Foreign Aid Bills):
Այս առնչությամբ նա Facebook-ի իր էջում գրել է. «Սիրելի՛ քաղաքացիներ,
Տեղեկացնում եմ, որ դիմել եմ ԱՄՆ Կոնգրեսի անդամներին՝ 2021 թվականի արտաքին օգնության տրամադրման վերաբերյալ հարցով (FY2021 Foreign Aid Bills)։
Մասնավորապես, կարևորելով Արցախում «HALO Trust»-ի միջոցով այս տարիների ընթացքում իրականացվող ականզերծման աշխատանքների շարունակականությունը՝ իմ կողմից շեշտադրվել է այդ աշխատանքների նշանակությունը հակամարտության գոտում քաղաքացիական անձանց կյանքերը փրկելու առումով։
Այս աշխատանքները երաշխավորում են տասնյակ հազարավոր անձանց անվտանգությունն Արցախում։ Մասնավորապես, սկսած 2000 թվականից Արցախում ականազերծվել է մոտավորապես 500 ականապատ տարածք։
Այս աշխատանքները նաև տարածաշրջանում խաղաղության վերահաստատման առումով մեծ նշանակություն ունեն։
Հայ-ամերիկյան բարեկամությունն ապացուցել է իր ուժը՝ Մարդու իրավունքներն ու ժողովրդավարությունը պաշտպանելու, խաղաղությունն ու անվտանգությունը երաշխավորելու հարցում։
Ինչպես ասում էր Վիլյամ Ֆուլբրայթը, ուժեղ օրենսդրի ամենամեծ արժանիքն այն չէ, թե նա ինչ կարող է անել, այլ այն, թե նա ինչը կարող է կանխել»:
12:52 01/07/2020  |  ՄեկնաբանությունՄարուքյանը ՏՄՊՊՀ-ից խնդրել է հարցված լրատվամիջոցների ցանկը
17:06 30/06/2020  |  ՄեկնաբանությունԼուսավոր Հայաստան խմբակցությունը հարցմամբ դիմել է ՀՀ Նախագահ Արմեն Սարգսյանին
17:57 29/06/2020  |  ՄեկնաբանությունՄարուքյանը ԿԸՀ-ից պահանջում է վերականգնել ԼՀԿ-ին բաժին հասած մեկ մանդատը
17:44 25/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԹող ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանին խնդրեին, որ գործը երեկ քններ, այսօր որոշումը հրապարակվեր, մենք վաղը ՍԴ կդիմեինք.Էդմոն Մարուքյան
17:39 25/06/2020  |  ՄեկնաբանությունԴուք հրաժարվեցիք Ձեր պարտականության կատարումից և վստահ եմ նույնիսկ դիսկոմֆորտի մեջ չեք. Վարդևանյանը՝ Մարուքյանին
16:58 25/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԷդմոն Մարուքյանը հանդիպումներ է ունեցել իշխանության հետ կենտրոնում գտնվող նորակառույցում
12:55 25/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀիմա վատ է իրավիճակը, ապագայում ավելի վատ կլինի.Էդմոն Մարուքյան
09:20 25/06/2020  |  ՄամուլՆախագահի լծակները փաստորեն շատ էին, իսկ ի՞նչ է ուզում «Լուսավոր Հայաստանը». «Փաստ»

Марукян обратился к членам Конгресса США по вопросу предоставления внешней помощи на 2021 год 07/03/2020   16:41  |  Лента новостей
Лидер партии “Просвещенная Армения” и глава одноименной парламентской фракции Эдмон Марукян сообщил,  что обратился к членам Конгресса США по вопросу предоставления внешней помощи на 2021 год(FY2021 Foreign Aid Bills).
“В частности, придавая важность продолжению работ по разминированию, проводимых в течение этих лет в Арцахе посредством “HALO Trust”, я акцентировал внимание на их значении с точки зрения спасения жизней гражданских лиц в зоне конфликта. Эти работы гарантируют безопасность десятков тысяч людей в Арцахе. В частности, начиная с 2000 года, в Арцахе было разминировано около 500 заминированных территорий”, - написал Марукян на своей странице в социальной сети Facebook.,
В своем обращении Марукян указал, что эти работы также имеют большое значение в плане установления мира в регионе.
“Армяно-американская дружба доказала свою силу в вопросе защиты прав человека и демократии, гарантии мира и безопасности. Как говорил Уильям Фулбрайт, самым большим достоинством сильного законодателя является не то, что он может сделать, а то, что он может предотвратить”, – отмечается в обращении Марукяна к конгрессменам.