Արցախում կորոնավիրուսի 4 նոր դեպք է գրանցվել. Նոր օջախ Ստեփանակերտում 07/03/2020   11:21  |  Կորոնավիրուս
ԱՀ առողջապահության նախարարությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն, կորոնավիրուսային վարակի եւս մեկ նոր օջախ է հայտաբերվել Ստեփանակերտ քաղաքում: Այդ շրջանակից 2 քաղաքացու մոտ հաստատվել է COVID-19-ը: 2 նոր դեպք էլ գրանցվել է նախօրեին Ստեփանակերտում հաստատված վարակի օջախի կոնտակտավորների շրջանում:
Ընդհանուր առմամբ, Ստեփանակերտի կորոնավիրուսային երկու օջախներից հիվանդությունը հաստատվել է 4 քաղաքացու մոտ: Կորոնավիրուսով վարակված անձանց շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ անհրաժեշտ աշխատանքներ են տարվում. Կոնտակտավորներից թեստավորման նպատակով նմուշառում են վերցնում եւ մեկուսացնում:
Այսպիսով, հուլիսի 3-ի դրությամբ կորոնավիրուսով հիվանդացության 4 նոր դեպք է հաստատվել: Մեկուսացված է 85, հիվանդությունը փաստացի հաղթահարում է 28 քաղաքացի:
Պացենտներից մեկի առողջական վիճակը ծանր է, ունի քրոնիկ հիվանդություններ եւ երկկողմանի թոքաբորբ: Երեքի առողջական վիճակն էլ գնահատվում է միջին ծանրության:
Ընդհանուր թեստավորումների քանակը 2014 է:
11:39 02/07/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրցախում 6 քաղաքացու մոտ հաստատվել է կորոնավիրուս
11:25 01/07/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրցախում կորոնավիրուսային վարակի նոր օջախ է հայտաբերվել
11:55 27/06/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրցախում գրանցվել է կորոնավիրուսի մեկ նոր դեպք
11:57 26/06/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրցախում կորոնավիրուսի ևս մեկ դեպք է հաստատվել. ընդհանուր դեպքերը 114-ն են
11:18 25/06/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրցախում կորոնավիրուսի վարակման 3 նոր դեպք է հաստատվել
11:51 24/06/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրցախում կորոնավիրուսի նոր օջախ է հայտնաբերվել 7 նոր դեպք է գրանցվել. 12 մարդ առողջացել է

Четыре новых случая заражения коронавирусом выявлено в Арцахе 07/03/2020   12:17  |  Коронавирус
Еще один новый очаг коронавирусной инфекции выявлен в Степанакерте, сообщает в пятницу информационный штаб Арцаха со ссылкой на данные Министерства здравоохранения Республики Арцах.
У 2 граждан из этого круга подтвердился COVID-19.  Еще два новых случая зарегистрированы среди круга лиц, контактировавшихся с инфицированными из подтвержденного очага инфекции в Степанакерте.
В целом коронавирус подтверждился у 4 жителей Степанакерта из двух очагов заболевания.
Проводится необходимая работа для установления круга контактов лиц, инфицированных COVID-19.
Таким образом, по данным на 3-е июля, в Арцахе подтверждено 4 новых случая заражения коронавирусом. Изолированы 85 человек. Фактически на лечении находятся 28 граждан.
Состояние здоровья одного из пациентов тяжелое: у него хронические заболевания и двустороннее воспаление легких. Состояние же трех человек оценивается как средней тяжести.