Վաղ առավոտից ՔԿ քննիչներն ու քրեական ոստիկանության ծառայողները խուզարկություն են կատարում Սևանի Հարսնաքար հյուրանոցային համալիրում. Մակինյան 07/03/2020   15:52  |  Մեկնաբանություն
Վաղ առավոտից քննչական կոմիտեի քննիչներն ու քրեական ոստիկանության ծառայողները խուզարկություն են կատարում Սևանի Հարսնաքար հյուրանոցային համալիրում , ինչպես նաև առերևույթ դեպքի ժամանակ դեռևս չկառուցված այլ հյուրանոցում։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է փաստաբան Ամրամ Մակինյանը։
«Վաղ առավոտից քննչական կոմիտեի քննիչներն ու քրեական ոստիկանության ծառայողները խուզարկություն են կատարում Սևանի Հարսնաքար հյուրանոցային համալիրում , ինչպես նաև առերևույթ դեպքի ժամանակ դեռևս չկառուցված այլ հյուրանոցում։
Քանի որ անհետաձգելի համարվող քննչական գործողություն է կատարվում առերևույթ դեպքից 4 տարի, իսկ քրեական գործ հարուցելուց 4 ամիս անց, քննիչներին այլ բան չէր մնում անելու, քան ի թիվս այլնի առգրավել նաև ընկերության 2017-2019 թվականի հաշվապահական և այլ փաստաթղթերը, բոլոր, այդ թվում՝ reception-ի աշխատանքային ռեժիմում գտնվող համակարգիչները և փաստացի կազմալուծել հյուրանոցի բնականոն աշխատանքը…
Մնացածը՝ հաջորդիվ…
Հ.Գ Մի տեղ կարդացել եմ, որ Հայաստանի Հանրապետությունը իրավական պետություն է…»,- գրել է Մակինյանը։
21:43 27/06/2020  |  ՄեկնաբանությունԱյ հիմա Հայաստանում իրականում սահմանադրական ճգնաժամ է. Ամրամ Մակինյան
11:22 22/06/2020  |  ՄեկնաբանությունՏեղի է ունենում սահմանադրական կարգը տապալելու նախապատրաստություն. Ամրամ Մակինյան

Следователи и полицейские с раннего утра проводят обыск в гостинице “Арснакар” на Севане 07/03/2020   18:02
Следователи Следственного комитета и служащие Уголовной полиции с раннего утра проводят обыск в гостиничном комплексе “Арснакар” на Севане, а также еще в недостроенной в момент предполагаемого инцидента гостинице. Об этом сообщил на своей странице в Facebook адвокат Амрам Макинян.
“Поскольку считающееся неотложным следственное действие проводится через 4 года после предполагаемого инцидента и через 4 месяца после возбуждения уголовного дела, следователям не оставалось ничего иного, как среди прочего, конфисковать также бухгалтерскую и другую документацию компании за 2017-2019 годы, все, в том числе компьютеры, находящиеся в рабочем режиме на reception, и фактически сорвать нормальную работу гостиницы… Остальное позже…”, - написал Макинян.