Կորոնավիրուսից մահացել է 9 մարդ. ամենաերիտասարդը 42-ամյա տղամարդ է 06/17/2020   11:05  |  Կորոնավիրուս
Հունիսի 17-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 18033 դեպք, որոնցից 6814-ն` առողջացած, 302-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10818 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 87600 թեստավորում: Այս մասին հայտնում է ՀՀ առողջապահության նախարարությունը։
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 544 նոր դեպք և 243 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 64 (կին), 69 (կին), 80 (կին), 72 (կին), 67 (կին), 72 (տղամարդ), 59 (տղամարդ), 42 (տղամարդ) և 68 (կին) տարեկան: Բացի վերջինից, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 99 է»,-հայտնում են ԱՆ-ից։
12:33 16/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ52 տարեկան հասակում կյանքից հեռացավ Քրեակատարողական ծառայության պետի տեղակալ, արդարադատության գնդապետ Վահե Պապոյանը
23:24 15/06/2020  |  ԿորոնավիրուսՉինական նոր կորոնավիրուսն ավելի վարակիչ են համարել. ՌԻԱ Նովոստի
21:12 15/06/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրցախի բոլոր հսկիչ անցակետերում գործում են արագ թեստավորման լաբորատորիաներ
20:45 15/06/2020  |  ԿորոնավիրուսՆոր կորոնավիրուսով պայմանավորված երկկողմանի թոքաբորբն այլևս հաղթահարված է. Կարեն Մեժլումյան
19:39 15/06/2020  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանը նոր վարակակիրների թվով աշխարհում 22-րդ տեղում է. Worldometers.info

В Армении за минувшие сутки от коронавируса скончались 9 человек 06/17/2020 11:14 | Коронавирус
За минувшие сутки в Армении от коронавируса скончались 9 человек, сообщает Министерство здравоохранения республики.
“Относительно случаев смерти сообщаем, что скончались женщина (64 года), женщина(69 лет), женщина (80 лет), женщина(72 года), женщина(67 лет), мужчина(72 года), мужчина(59 лет), мужчина(42 года) и женщина (68 лет). Помимо последней, у всех были сопутствующие хронические заболевания", - сообщили в ведомстве.
В Минздраве также проинформировали, что накануне скончались еще трое пациентов с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила от других болезней. Количество таких случаев 99.
За истекшие сутки в Армении коронавирус подтвердился у 544 человек, выздоровели 243 пациента.
По положению на утро понедельника, 17 июня, в Армении выявлено 18033 случая заражения коронавирусом. От COVID-19 скончались 302 пациента, излечились 6814 человек. Фактически на лечении в данный момент находятся 10818 пациентов. Всего проведено 87600 тестов.