Կան կոմպրոմատներ, բայց դրանք իրավական գործընթացներ են դառնում, երբ այդ մարդիկ սկսում են հակառակվել իշխանությանը. Անի Սամսոնյան 06/15/2020   15:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կարող ենք փաստել, որ ժամանակագրորեն այն, ինչ կատարվեց, քաղաքական ազդեցության և միջամտության հետևանք է իրավական գործընթացին։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Անի Սամսոնյանը՝ անդրադառնալով երեկ ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ իրականացված գործընթացներին։
Պատգամավորը գտնում է, որ այս գործընթացները սկսվեցին այն ժամանակ, երբ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը սկսեց սրել իր հռետորաբանությունը. «Մենք հեռու ենք այն մտքից, որ երկու օրվա մեջ ինչ-որ փաստեր ծագեցին, որ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավարին կարելի է կանչել իրավական պատասխանատվության։ Եթե կատարվել են հանցագործություններ, մեղավորները պետք է պատժվեն, բայց միևնույն ժամանակ նաև այս իրավական գործընթացների վրա տեսնում ենք իշխանության քաղաքական միջամտությունը, ինչը մեզ համար անթույլատրելի է»,-ասաց Անի Սամսոնյանը՝ նշելով, որ իշխանությունն այսօր գործում է քաղաքական նպատակահարմարությամբ։
Անի Սամսոնյանը կարծում է՝ եթե իշխանության նպատակն իրավունքի և օրենքի գերակայությունն է, ապա այս իրադարձությունները կարող էին տեղի ունենալ շատ ավելի շուտ. «Եթե նպատակը դա չէ, ապա մենք փաստում ենք, որ իշխանությունն այսօր գործում է նախկինների պես։ Կան կոմպրոմատներ, որոշակի փաստեր, բայց դրանք ի հայտ են գալիս և իրավական գործընթացներ են դառնում այն ժամանակ, երբ այդ մարդիկ որպես ընդդիմախոս սկսում են հակառակվել իշխանությանը։ Սա խոսում է իշխանության անազնիվության մասին»,-ասաց Անի Սամսոնյանը։
Վերջինս նկատեց՝ երբեմն տպավորություն է, որ այն պայքարը, որն իշխանությունը որոշել է իրականացնել կոռուպցիայի, հանցագործությունների դեմ տեղի է ունենում ընտրողաբար և հատվածական, այսինքն այն պահին, երբ իրենց անհրաժեշտ է։
21:44 14/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՊահի էֆֆեկտով մտածող ու գործող իշխանության դեմքն է սա. Անի Սամսոնյան
21:15 14/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀիմա տեսեք, թե ինչպես են վարվում հանձնաժողովի նախագահի հետ.Անի Սամսոնյան
13:57 11/06/2020  |  ՄեկնաբանությունՎարչապետը ծաղրի է ենթարկում քաղաքացու անձնական տվյալների պահպանման հարցը. Անի Սամսոնյան
12:22 10/06/2020  |  ՄեկնաբանությունՀարգելի իշխանություն, դադարե´ք զոհ ձևանալ. Սամսոնյան
13:07 08/06/2020  |  ՄեկնաբանությունԱնի Սամսոնյանն Արայիկ Հարությունյանին առաջարկում է արժանապատվորեն հեռանալ
09:10 03/06/2020  |  ՄամուլԱնի Սամսոնյանին շանտաժի են ենթարկում իշխանության ներկայացուցիչները. Նույնիսկ անուններ են հնչում. «Հրապարակ»
10:23 01/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԴուք կին ընդդիմադիր քաղաքական գործչի զգեստապահարանից նրա նախկին ամուսնու ձախորդության կմախքը փորփրող վարչապետ եք.Անի Սամսոնյանը՝ Փաշինյանին
10:40 30/05/2020  |  ՄամուլԻնչու է հետախուզվում Անի Սամսոնյանի նախկին ամուսինը. «Ժողովուրդ»
18:34 27/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՁեր քեռու տղան էլ քրեական պատասխանատվության կենթարկվի, եթե օրենք խախտի. Փաշինյանը՝ Սամսոնյանին
14:31 27/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԴուք որպես պաշտոնյա վտանգավոր եք իրավական պետության համար. Անի Սամսոնյանը՝ Վահագն Հովակիմյանին

Власти действуют из соображений политической целесообразности – депутат о процессе в отношении Царукяна 06/15/2020   16:39  |  Лента новостей
Можно констатировать, что хронологически произошедшее  является следствием политического воздействия на правовые процессы и вмешательства в них. Такое мнение в беседе с корреспондентом  “ФактИнфо” выразила депутат от парламентской фракции “Просвещенная Армения” Ани Самсонян, комментируя недавние события вокруг лидера “Процветающей Армении” Гагика Царукяна.
Депутат считает, что эти процессы начались в то время, когда фракция “Процветающая Армения” ужесточила свою риторику. “Мы далеки от мысли, что за два дня всплыли какие-то факты, позволяющие призвать главу фракции “Процветающая Армения” к правовой ответственности. Если были совершены преступления, виновные должны быть наказаны, но в то же время мы видим политическое вмешательство власти в эти правовые процессы, что для нас является недопустимым”, - сказала Ани Самсонян.
Она считает, что власти сегодня действуют из соображений политической целесообразности.
По мнению Ани Самсонян, если цель власти – верховенство права и закона, то эти события могли произойти гораздо раньше. “Если цель заключалась не в этом, то мы констатируем, что власть сегодня ведет себя так же, как и прежние. Есть компромат, какие-то факты, но они появляются и перерастают в правовые процессы в то время, когда эти люди как оппоненты начинают перечить властям. Это говорит о нечестности властей”, - сказала Ани Самсонян.
По ее словам, порой создается впечатление, что борьба, которую власть решила развернуть против коррупции, преступлений, ведется избирательно и фрагментарно, то есть в тот момент, когда возникает такая необходимость для них.