«Հայրենիք» կուսակցությունն այն այլընտրանքային ուժն է, որը կարող է փոխել այս իշխանություններին և երկիրը տանի ճիշտ զարգացման ուղղությամբ. Վանեցյան 06/11/2020   15:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
Իշխանությունները պետական կառավարման համակարգը վերածել են քաոսի, և դրանից բխող հետևանքներն ազդում են յուրաքանչյուրիս կյանքի վրա,- Հրազդանում հայտարարել է «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանաեցյանը։
Նշենք, որ այսօր Հրազդանում տեղի է ունեցել կուսակցության գրասենյակի բացումը։
«Խոստումները, թե կան կախարդական փայտիկներ, որ մարդկանց կյանքը շատ կարճ ժամանակում փոխվելու է, տեսանք, որ չիրականացավ։ Առաջնային խնդիրները չեն տարբերվում երկրորդականից, և այն մարդիկ, որոնք փորձում են քննադատել իշխանություններին, միանգամից արժանանում են ագրեսիվ վերաբերմունքի։ Սրանից մեկուկես տարի առաջ ոչ ոք չէր պատկերացնի, որ իշխանություններին և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ուղղված քննադատությունը կարող է ժողովրդի կողմից ընդունվել, այսօր ես տեսնում եմ մարդկանց վերաբերմունքի հստակ փոփոխությունը», - գրասենյակի բացումից հետո լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել է Վանեցյանը։
Կուսակցության ղեկավարը հայտարարել է, որ իշխանությունները մի կեղծ օրակարգ են առաջ քաշում, թե եթե մենք չենք, ապա՝ նախկիններն են՝ ընդծելով, որ նախկինները մնացել են նախկինում՝ իրենց արած լավ թե վատ արարքներով։
«Մենք գնում են դեպի ապագա, և «Հայրենիք» կուսակցությունն այն այլընտրանքային ուժն է, որը կարող է փոխել այս իշխանություններին և երկիրը տանի ճիշտ զարգացման ուղղությամբ», - հայտարարեց Վանեցյանը։
12:48 11/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎանեցյան. Ես ցավում եմ ԱԱԾ-ում աշխատող ազնիվ ու հայրենասեր մարդկանց համար
22:42 10/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրթուր Վանեցյանի նկատմամբ օպերատիվ-հետախուզական աշխատանքներ են իրականացվում. գաղտնալսվում են նույնիսկ նրա երեխաների հեռախոսները. Վանեցյան
17:54 09/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍասուն Խաչատրյանը՝ Արթուր Վանեցյանին ձերբակալելու հնարավոր հանձնարարության մասին
17:27 09/06/2020  |  ՔաղաքականՀոգեվարքի մեջ գտնվող իշխանությունից ամեն տեսակի ստորություն կարելի է սպասել. Վանեցյան
10:12 09/06/2020  |  ՔաղաքականՓաշինյանը ԱԱԾ-ին հանձնարարել է վնասազերծել Արթուր Վանեցյանին. Հրապարակ

Партия “Родина” является той альтернативной силой, которая может сменить эту власть - Ванецян 06/11/2020   16:19  |  Политика
Власти превратили систему государственного управления в хаос, и вытекающие из этого последствия оказывает влияние на каждого из нас, заявил в четверг бывший директор Службы национальной безопасности Армении, председатель партии “Родина” Артур Ванецян в ходе открытия офиса политсилы в Раздане.
“Обещания о том, что есть волшебная палочка, которая в кратчайшие сроки изменит жизнь людей, как мы видим, не воплотились в реальность. Первоочередные задачи не отличаются от второстепенных, и те люди, которые пытаются критиковать власти, сразу же удостаиваются агрессивной реакции. Полтора года назад никто не мог представить, что критика в адрес власти и премьер-министра Никола Пашиняна может быть приемлема для народа, но сегодня я вижу явное изменение отношения людей”, - сказал Ванецян в беседе с журналистами после открытия офиса партии.
По словам Ванецяна, партия “Родина” является той альтернативной силой, которая может сменить действующую власть и повести страну по правильному пути развития.