Կորոնավիրուսն սկսում է խլել երիտասարդների կյանքը 06/05/2020   11:27  |  Կորոնավիրուս
Նախօրեին կորոնավիրուսից մահացածների թվում է 33-ամյա կին։ Այս մասին հայտնում է Առողջապահության նախարարությունը։
«Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 72 (տղամարդ), 69 (կին), 78 (տղամարդ), 59 (կին), 72 (տղամարդ), 33 (կին), 61 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ»,- հայտնում են նախարարությունից։
Հունիսի 5-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 11817 դեպք, որոնցից 3513-ն` առողջացած, 183-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8052 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 65161 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 596 նոր դեպք և 45 առողջացած։
10:52 05/06/2020  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանում կորոնավիրուսի 596 նոր դեպք է գրանցվել
18:52 04/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿորոնավիրուսից մահացած անձանց տվյալները հանրայնացնելու վերաբերյալ նյութերն ԱԱԾ-ում ուսումնասիրվում են
16:09 04/06/2020  |  ԿորոնավիրուսԹիվ 40 մանկապարտեզի երեխաներից մեկի ընտանիքում կորոնավիրուսի դեպք է գրանցվել. Նա շփվել է 15 երեխայի հետ
13:18 04/06/2020  |  ԿորոնավիրուսՊԵԿ քննչական վարչության պետի տեղակալը վարակվել է կորոնավիրուսով. Քննչական հրավիրվող քաղաքացիներն անհանգստացած են
11:32 04/06/2020  |  ԿորոնավիրուսՎտանգավոր միտում. արտադրամասերում նոր բռնկումներ կան. Թորոսյանը նոր տվյալներ ներկայացրեց

В Армении за истекшие сутки от коронавируса скончались 7 человек, среди них - 33-летняя женщина 06/05/2020   11:34  |  Коронавирус
В Армении за истекшие сутки от коронавируса скончались семь человек.
"Относительно случаев смерти сообщаем, что пациентам было 72 года (мужчина), 69 лет (женщина), 78 лет (мужчина), 59 лет (женщина), 72 года (мужчина), 33 года (женщина), 61 год (женщина). У всех были сопутствующие хронические заболевания", - сообщили в Министерстве здравоохранения Армении.
В ведомстве отметили также, что за минувшие сутки был скончался еще один пациент с подтвержденным коронавирусом, но смерть наступила по причине другой болезни. Всего таких случаев 69.
По данным Минздрава, за истекшие сутки выявлено 596 новых случаев заражения коронавирусом. Количество излечившихся пациентов составило 45.
По положению на утро пятницы, 5 июня, в Армении зафиксированы 11817 подтвержденных случаев коронавируса. От COVID-19 скончались 183 пациента, выздоровели  3513 человек. К этому моменту на лечении находятся 8052 пациента. Всего проведен 65161 тест.