ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետն այցելել է զորամաս 06/02/2020   15:59  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը հունիսի 2-ին եղել է զինված ուժերի զորամասերից մեկում, տեղում ծանոթացել  ընթացող շինարարական աշխատանքներին և առօրյա ծառայության կազմակերպմանը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետը շրջայց է կատարել զորամասում, հետևել միջոցառումների կատարման ընթացքին, սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի պահպանման և սպասարկման ամենօրյա աշխատանքներին, ծանոթացել է անձնակազմի կենցաղի և սննդի մատուցման պայմաններին:
Այցի ավարտին գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը ցուցումներ է տվել ստորաբաժանումների հրամանատարներին ծառայության կազմակերպման և իրականացվող մարտական պատրաստության պարապմունքների արդյունավետության բարձրացման վերաբերյալ:
23:59 26/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԶինված ուժերում պետք է մեծանա կնոջ դերը որոշումների կայացման գործում. Արման Թաթոյան
13:45 17/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱսուլիս, թե՞ փաստերի խեղաթյուրման հարթակ. Արտակ Զաքարյան
19:56 13/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԹող չթվա, թե ես դեմ եմ ԶՈՒ շարունակական բարեփոխումներին. Արտակ Զաքարյան
18:36 24/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետը խորհրդակցություն է անցկացրել ԶՈՒ ղեկավար կազմի հետ
22:13 20/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԶՈՒ-երում իրականացվող միջոցառումները կտրուկ իջեցրել են ԶՈՒ-երում սուր-շնչառական հիվանդությունների քանակը.Օհանյան
21:48 20/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԶՈՒ-երում կորոնավիրուսով վարակվածության դեպքեր չեն հայտնաբերվել.Օհանյան
19:05 15/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԶինված ուժերում կորինավիրուսով վարակված զինծառայողներ չկան.Շուշան Ստեփանյան

Начальник Генштаба ВС Армении побывал в одной из воинских частей 06/02/2020 17:53 | Лента новостей
Начальник Генерального штаба ВС Армении генерал-лейтенант Артак Давтян 2 июня посетил одну из воинских частей ВС и на месте ознакомился с проводимыми строительными работами и организацией повседневной службы. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Согласно сообщению, начальник Генштаба ВС Армении обошел воинскую часть, проследил за ходом выполнения мероприятий, ежедневными работами по хранению и обслуживанию вооружения и военной техники, ознакомился с условиями быта и питания личного состава.
В конце визита генерал-лейтенант Артак Давтян дал указания командирам подразделений относительно организации службы и повышения эффективности проводимых занятий по боевой подготовке.