Կորոնավիրուսից մահացած 8 պացիենտներից 7-ի մոտ եղել են քրոնիկ հիվանդություններ 06/01/2020   11:11  |  Կորոնավիրուս
Կորոնավիրուսից մահացել է 5 տղամարդ և 3 կին։ Տղամարդիկ եղել են՝ 81 տարեկան, 63 տարեկան, 65 տարեկան, 67 տարեկան և 81 տարեկան, իսկ կանայք՝ 73 տարեկան, 82 տարեկան և 69 տարեկան։ Բացի 69 տարեկան կնոջից մնացած բոլոր պացիենտներն ունեցել են քրոնիկ հիվանդություններ։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ առողջապահության նախարարությունը։
«Հունիսի 1-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 9492 դեպք, որոնցից 3402-ն` առողջացած, 139-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5896 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 58668 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 210 նոր դեպք և 16 առողջացած։ Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 81 (տղամարդ), 63 (տղամարդ), 65 (տղամարդ), 73 (կին), 82 (կին), 67 (տղամարդ), 81 (տղամարդ), 69 (կին) տարեկան: Բացի վերջինից, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 5 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 55 է»,- նշված է հայտարարությունում:

В Минздраве Армении рассказали о пациентах, скончавшихся от коронавируса за истекшие сутки 06/01/2020   11:32  |  Коронавирус
За минувшие сутки Армении от коронавируса скончались восемь пациентов. Об этом сообщили в Министерстве здравоохранения Армении.
"Относительно случаев смерти сообщаем, что пациентам было 81 год (мужчина), 63 года (мужчина), 65 лет (мужчина), 73 года (женщина), 82 года (женщина), 67 лет (мужчина),81 год(мужчина), 69 лет(женщина). Кроме последней, у всех остальных были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении ведомства.
За минувшие сутки скончались еще 5 пациентов с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила от других болезней. Всего таких случаев 55.
За истекшие сутки подтверждено 210 случаев заражения новым коронавирусом, 16 пациентов выздоровели.
Всего на данный момент в Армении подтверждено 9492  случая заражения коронавирусом, 3402 пациента выздоровели.
Фактически лечение проходят 5896 пациентов. Всего проведено 58668 тестов.
По последним данным, от COVID-19 скончались 139 человек. Еще 55 человек отдругих болезней.
13:53 29/05/2020  |  Из жизниВ США помощь в борьбе с коронавирусом принесла женщине неожиданное богатство
12:50 29/05/2020  |  КоронавирусЗа минувшие сутки в Грузии выявили 8 сучаев заражения коронавирусом - Sputnik
11:22 29/05/2020  |  КоронавирусСкончавшаяся накануне от коронавируса 56-летняя женщина не страдала хроническими заболеваниями – Минздрав Армении