Հայաստանում կորոնավիրուսի 460 նոր դեպք է գրանցվել. 7 մարդ մահացել է 05/29/2020   10:53  |  Կորոնավիրուս
Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը վերջին մեկ օրում ավելացել է 460–ով, 7 մարդ մահացել է։ Այս մասին հայտնում է Հիվանդությունների վերահսկման եւ կանխարգելման ազգային կենտրոնը:
Այսպիսով՝ մայիսի 29-ին՝ ժամը 11-ի դրությամբ՝ կորոնավիրուսով վարակվել է 8676 մարդ։ Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5214 մարդ, կատարվել է 56042 թեստավորում, առողջացել է 3297 վարակված։
Ընդհանուր առմամբգրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությունից 120 մահվան դեպք: Այլ պատճառներով մահվան ելքերը 45-ն են:
09:28 29/05/2020  |  ՄամուլՎերջին 2-3 օրերին մարզերում էապես խստացվել է համավարակի հետ կապված վերահսկողությունը. «Փաստ»
23:37 28/05/2020  |  Միջազգային լրահոսՀայտնել են արգելքի մասին, որը սպասվում ավիաուղեւորներին համաճարակից հետո
23:11 28/05/2020  |  Միջազգային լրահոսՊետերբուրգում կթույլատրեն դիմակ չկրել փողոցում
22:45 28/05/2020  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ-ում սնանկացման հզոր ալիք է բարձրացրել
22:03 28/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱՀԿ ներկայացուցցչի մասնակցությամբ տեղի է ունեցել կորոնավիրուսային հիվանդության վերաբերյալ քննարկում
21:40 28/05/2020  |  ԿորոնավիրուսՄայիսի 28-ի դրությամբ Գեղարքունիքի մարզում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 470 դեպք. մարզպետ
21:14 28/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՈ՜չ «հարգելի» վարչապետ՝ սխալվում եք, այդ մենք ենք ձեր անձի ու կառավարության հանդեպ չափից դուրս վստահություն տածել. Գևորգ Խուրշուդյան
19:47 28/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ19 հակաճգնաժամային փաթեթներով կառավարությունը փոշիացրեց մոտ 150 միլիոն դոլար գումար. տնտեսագետ

За сутки число заразившихся коронавирусом в Армении увеличилось на 460, 7 пациентов скончались 05/29/2020   11:06  |  Коронавирус
В Армении за сутки число заразившихся коронавирусом нового типа увеличилось на 460, 7 пациентов скончались. Об этом сообщает Национальный центр контроля и профилактики заболеваний, приводя данные на 11:00 29 мая. Всего проведено 56042  теста.
По последним данным, всего в Армении подтверждено 8676 случаев инфицирования COVID-19.
Фактически на лечении находятся 5214 пациента. Всего к этому моменту выздоровели 3297 человек, 120 пациентов скончались. Еще 45 пациентов с коронавирусной инфекцией умерли от других болезней.
18:10 28/05/2020Россия предложила ВОЗ восемь вакцин от нового коронавируса - РИА Новости
17:19 28/05/2020  |  Лента новостейЗастрявшие на КПП "Верхний Ларс" граждане направляются в Армению на трех автобусах - Генконсульство