Կորոնավիրուսից 7 մահացածներից 56-ամյա տղամարդը որեւէ քրոնիկ հիվանդություն չի ունեցել. ԱՆ 05/27/2020   11:20  |  Կորոնավիրուս
Մայիսի 27-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 7774 դեպք, որոնցից 3255-ն` առողջացած, 98-ը` մահվան ելքով: Այս մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4377 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 53678 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 372 նոր դեպք և 35 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 85 (կին), 78 (կին), 69 (կին), 60 (կին), 76 (տղամարդ), 66 (կին), 56 (տղամարդ) տարեկան: Վերջինից բացի, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 5 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 44 է:
10:50 27/05/2020  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանում կորոնավիրուսի 372 նոր դեպք է գրանցվել. 7 մարդ մահացել է
22:50 26/05/2020  |  Միջազգային լրահոսԿորոնավիրուսից մահացել է Ռուսաստանի՝ վառելիքի եւ էներգետիկայի առաջին նախարարը
21:37 26/05/2020  |  ԿորոնավիրուսՀՀ ԱԻՆ-ում կա կորոնավիրուսով վարակված 8 աշխատակից
20:10 26/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍԱՏՄ շրջայցը Երևանի Դավթաշեն վարչական շրջանում. Հայտնաբերվել է խախտման մեկ դեպք
19:53 26/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿորոնավիրուսի երկրորդ ալիքի հետ գործ ունենք. Փաշինյան
19:31 26/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎերահսկողական գործընթաց Դավթաշեն վարչական շրջանի նախադպրոցական ուսումնական հաստատություններում
15:32 26/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Տավուշ տեքստիլ»-ի 420 աշխատակիցները թեստավորվել են
11:11 26/05/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնովիրուսից մահացել են 70, 81, 83 տարեկան կանայք եւ 70 տարեկան տղամարդ

Скончавшийся накануне от коронавируса 56-летний мужчина не страдал хроническими заболеваниями – Минздрав Армении 05/27/2020   11:31  |  Коронавирус
За минувшие сутки Армении от коронавируса скончались пятеро женщин и двое мужчин. Об этом сообщили в Министерстве здравоохранения Армении.
"Относительно случаев смерти сообщаем, что пациентам было 85 лет (женщина), 78 лет (женщина), 69 лет (женщина), 60 лет(женщина), 76 лет(мужчина), 66 лет(женщина) и 56 лет(мужчина). Кроме последнего, у всех остальных были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении ведомства.
За минувшие сутки скончались также 5 пациентов с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила от других заболеваний. Всего таких случаев 44.
За истекшие сутки в Армении выявлено 372 новых случая заражения коронавирусом, 35 пациентов выздоровели.
По данным  на утро вторника, 27-го мая, в Армении подтверждено 7774 случая заражения коронавирусом, 3255 выздоровели.