«Ադեկվադ» միաբանության անդամներից մոտավորապես 20 հոգի բերման է ենթարկվել.նրանց թվում է նաև իրավաբան. Լիլիթ Թումանյան 05/20/2020   12:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արթուր Դանիելյանը հարցաքննության է հրավիրվել իր հետ կապ չունեցող գործով։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Ադեկվադ» միաբանության անդամ Լիլիթ Թումանյանը։
Նա վստահեցնում է, որ Դանիելյանը մասնակցություն չի ունեցել, ականատես չի եղել, վկա չի եղել։
Թումանյանի կարծիքով՝ գործը վերաբերում է Հակոբ Բերբերյանի և նրա լայվին, սակայն նշեց, որ գործին չի ծանոթացել։
Հարցին, թե արդյո՞ք նա պատրաստվում է մնալ, Թումանյանն ասաց, որ կմնա որքան հնարավոր է, որովհետև վստահ չէ, որ բերման չեն ենթարկի։
«Հրահանգն ի սկզբանե այնպիսին է, որ այստեղ մարդ չպետք է մնա և մարդիկ պետք է չցուցաբերեն իրենց քաղաքացիական աջակցությունը որևէ քաղաքական գործչի»,- ասաց նա։
Ինչ վերաբերում է բերման ենթարկված քաղաքացիներին փաստաբանական օգնություն ցուցաբերելուն, Լիկա Թումանյանն ասաց. «Մեր իրավաբանը նույնպես բերման ենթարկվեց և պետք է հասկանալ, թե այս պարագայում ով է զբաղվելու»։ Նա տեղեկացրեց, որ բերման ենթարկված իրավաբանը Գարեգին Պետրոսյանն է։
Լիլիթ Թումանյանի փոխանցմամբ՝ «Ադեկվադ» միաբանության անդամներից մոտավորապես 20 հոգի բերման է ենթարկվել ոստիկանության աշխատակիցների կողմից։
«Պաշտոնական բացատրությունն այն է, որ չեն ենթարկվել պարետի որոշմանը, բայց ես տեղյակ եմ, որ միաբանության անդամները պահպանել են սոցիալական հեռավորություն։ Չի եղել որևէ խախտում, հակառակը, ոստիկաններն են ավելի շատ», - ասաց Լիլիթ Թումանյանը՝ հավելելով. «Իրականում սոցիալական հեռավորության պահպանումը և, առհասարակ, արտակարգ դրության ռեժիմի պահպանումն արվում է բացառապես որպես քաղաքական մահակ։ Ընտրողական մոտեցում է ցուցաբերվում, որովհետև հիմա Կասկադում, եթե զբոսնեք, կտեսնեք ավելի շատ մարդ ավելի փոքր տարածքում։ Խնդիրը և դրդապատճառները քաղաքական են» ։
14:21 04/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀորդոր՝ Արմեն Սարգսյանին Արցախյան հարցով բանակցությունները սկսել ոչ թե որպես «Բրիթիշ պետրոլյումի» «փայատեր», այլ ՀՀ նախագահ
12:46 04/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆավթի տակառներ՝ Բաղրամյան 26-ի դիմաց. պահանջում են հանդիպում նախագահի հետ
17:21 23/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱդեկվադ. Յուրաքանչյուր ամսվա առաջին օրերին ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի գրասենյակ կմատակարարենք նավթամթերք
13:40 16/09/2019  |  Մեկնաբանություն«Ադեկվադ». Որոշել ենք ՀՔԾ-ի կողմից քրեական գործ չհարուցելու դեպքում դիմել ՀՀ ԱԱԾ
14:39 07/09/2019  |  ՀարցազրույցՄեր առաքելությունը հեղափոխությունն առաջնորդելն է. Արթուր Դանիելյան
13:47 07/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀաջորդ հեղափոխությունը սկսելու է Հայաստանից կամ հայկական պետություններից. Դանիելյան
18:44 27/08/2019  |  Դատական ռեպորտաժներԳրիգոր Երիցյանը դատի է տվել «Ադեկվադ» միաբանության համահիմնադիրներին և 5-րդ ալիքին. Լիկա Թումանյան
11:30 16/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԱրթուր Դանիելյանի կողմից սպառնալիքներ հնչեցնելու դեպքի առթիվ քրեական գործ չի հարուցվել
20:18 15/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանական կամայականությունները ձեռք են բերել համակարգված և հստակ թիրախավորված բնույթ. Ռ.Մելիքյան
20:01 15/06/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԻշխանությունների խուճապային հրահանգավորումների հետևանքով Ոստիկանության աշխատանքը զավեշտի է վերածվում. Ադեկվադ

В Ереване подвергнуты приводу около 20 членов оппозиционного движения “Адеквад”, в том числе их юрист 05/20/2020   13:35  |  Лента новостей
Соучредителя ордена “Адеквад” Артура Даниеляна вызвали на допрос по делу, к которому он не имеет какого-либо отношения. Об этом журналистам в среду заявила член ордена “Адеквад” Лилит Туманян.
По словам Туманян, если она не ошибается, дело касается Акопа Берберяна и его лайфа. При этом она указала, что не знакома с делом, поэтому не уверена.
По сведениям Туманян, порядка 20 членов ордена “Адеквад”, пришедших поддержать соратника, были подвергнуты приводу сотрудниками Полиции.
Что касается оказания им юридической помощи, то Туманян сообщила, что приводу подвергли также их юриста Гарегина Петросяна.
“Официальное объяснение – неподчинение решению коменданта. Но я была очевидицей, что члены ордена соблюдали социальную дистанцию. Каких-либо нарушений не допущено. Все были в масках и перчатках, не было массовых скоплений, напротив, полицейских было больше”, - сказала Лилит Туманян.
Она добавила, что требование о соблюдении социальной дистанции и режима чрезвычайного положения в целом используется в качестве некой политической дубинки.
“Имеет место избирательный подход, потому что сейчас на Каскаде, если вы прогуляетесь, встретите больше людей на гораздо более меньшей территории. Проблема и мотивы политические”, - отметила она.
15:43 10/06/2019  |  Криминальная хроникаАртура Даниеляна задержали, это политическое преследование - Константин Тер-Накалян
15:37 10/06/2019  |  Криминальная хроникаАртура Даниеляна подвергли приводу за угрозы в адрес Никола Пашиняна(Видео)
15:18 10/06/2019  |  Криминальная хроникаПолицейские подвергли приводу главу партии "Адеквад” Артура Даниеляна: его вывели из офиса в наручниках