ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտի պետ է նշանակվել Արթուր Պողոսյանը. ԱԱԾ-ն հաստատեց «Փաստինֆո»-ի տեղեկությունները 05/19/2020   16:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային անվտանգության ծառայության քննչական դեպարտամենտի պետ է նշանակվել Արթուր Պողոսյանը։ Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեցին ԱԱԾ-ից։
Նշենք, որ դեռևս մայիսի 13-ին «Փաստինֆո»-ն, հղում կատարելով իր աղբյուրներին, հայտնել էր, որ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտի ղեկավարի պաշտոնում նշանակվել է Շիրակի մարզի դատախազի տեղակալ Արթուր Պողոսյանը։ Վերջինս ԱԱԾ տնօրենի նորանշանակ երիտասարդ տեղակալ Արգիշտի Քյարամյանի ընկերն է, միասին աշխատել են Շիրակի դատախազությունում։
Նշենք, որ Ա.Պողոսյանն իր մասնագիտական կարիերան սկսել է Լոռու դատախազությունից եւ համարվում է, այսպես կոչված, նախկին իշխանությունների աճացրած կադր, որը հատուկ հակում է ունեցել վերադասների հանձնարարությունները աներկբա կատարելու։ Բացի այդ՝ Քննչական դեպարտամենտի ղեկավարի տեղակալ է նշանակվել Քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչության պետի տեղակալ Արման Գալստյանը։
Այս նշանակումը լավ չեն ընդունել քննչական դեպարտամենտում ու մի շարք փորձառու աշխատակիցներ դիմումներ են ներկայացրել աշխատանքից ազատվելու համար։

СНБ Армении подтвердила информацию “ФактИнфо” о назначении нового главы следственного департамента 05/19/2020   17:03  |  Лента новостей
Начальником следственного департамента Службы национальной безопасности Армении назначен Артур Погосян. Эту информацию в беседе с “Фактинфо” подтвердили в СНБ.
Еще 13 мая ИА “Фактинфо” со ссылкой на свои источники сообщило, что руководителем следственного департамента назначен заместитель прокурора Ширакской области Артур Погосян. Он является другом недавно назначенного молодого заместителя директора СНБ Аргишти Кярамяна; они вместе работали в Прокуратуре Ширакской области.
Отметим, что А. Погосян начал свою профессиональную карьеру в Прокуратуре Лорийской области и считается так называемым взращенным бывшими властями кадром, который имел особую  склонность неукоснительно выполнять поручения вышестоящего начальства. Кроме того, заместителем руководителя следственного департамента назначен заместитель начальника следственного управления СК по Лорийской области Арман Галстян.
Это назначение плохо восприняли в следственном департаменте, и ряд опытных сотрудников подали заявление об увольнении.