Մեր կողմից նախանշված բոլոր հավակնոտ ծրագրերը կյանքի ենք կոչելու ողջամիտ ժամկետներում. Արայիկ Հարությունյան 05/18/2020   10:22  |  Մեկնաբանություն
28 տարի առաջ՝ այս օրը, կատարվեց բոլորիս երազանքը. Արցախը Բերձորի ազատագրմամբ վերամիավորվեց Մայր Հայրենիքին: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։
«Առանձնահատուկ հպարտություն եմ ապրում, երբ հետադարձ հայացք եմ ձգում այդ վճռորոշ իրադարձությանը, որովհետև եղել եմ անմիջական մասնակիցը մեր պատմության այդ փառավոր էջի կերտման և կրողն այն պատասխանատվության, որ հատուկ է հաղթանակած սերնդին:
Բնավ պատահական չէր, որ ուղիղ մեկ տարի առաջ հենց Քաշաթաղում հայտարարեցի Արցախ աշխարհի զարգացման նոր շրջափուլն առաջնորդնելու որոշմանս մասին: Նորից հավաստիացնում եմ, որ այդ համատեքստում մեր կողմից նախանշված բոլոր հավակնոտ ծրագրերը կյանքի ենք կոչելու ողջամիտ ժամկետներում:
Օրվա առթիվ շնորհավորում եմ բոլորիս»,-գրել է Արայիկ Հարությունյանը։
14:47 17/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄոտենում է իրականության հետ առերեսման պահը. Արթուր Ղազինյան
17:21 16/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿԸՀ-ն Արայիկ Հարությունյանին տրամադրել է Արցախի Հանրապետության նախագահի վկայական
23:02 15/05/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրցախի Հանրապետությունում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման ևս 4 դեպք, դեպքերի ընդհանուր թիվը 24 է
22:18 15/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵրկար ու դժվարին ճանապարհի հաղթահարումը բոլորիս համար հաճելի փորձություն էր. Արայիկ Հարությունյան
20:28 15/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրայիկ Հարությունյանի պաշտոնի ստանձնման ԱԺ հատուկ նիստը կկայանա մայիսի 21-ին
15:34 15/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄեկ օրում ախտահանվել է Հայաստանից Արցախ մուտք գործած 370 ավտոմեքենա. Արցախի տեղեկատվական շտաբ
22:21 14/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿոչ ենք անում ՀՀ ղեկավարությանը մերժել՛ «Մադրիդյան սկզբունքների» հիմքով Արցախյան խնդրի լուծման միջպետական բանակցությունների ներկա ձևաչափը. ՀԱՀ
16:04 13/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ԱԺ նախագահի պաշտոնում կառաջադրվի Արթուր Թովմասյանը. Արայիկ Հարությունյան
09:31 13/05/2020  |  ՄամուլՈվքեր կնշանակվեն պաշտոնների Արցախում. որոշումները կայացված են․ «Ժողովուրդ»

Араик Арутюнян поздравил с 28-летием освобождения Бердзора и пообещал реализовать все намеченные важные программы 05/18/2020   12:40  |  Лента новостей
Новоизбранный президент Республики Арцаха Араик Арутюнян поздравил с 28-летием освобождения Бердзора.
“Уважаемые соотечественники! В этот день 28 лет назад осуществилась наша мечта - освободив Бердзор, Арцах воссоединился с Родиной Арменией. Оглядываясь назад на это важное событие, я испытываю особую гордость, так как являлся непосредственным участником этой славной страницы нашей истории, и нес ответственность, характерную для поколения-победителя”, - написал Араик Арутюнян.
Как отметил он, не случайно ровно год назад в Кашатаге он объявил о своем решении возглавить новый этап развития Арцаха.
“Еще раз уверяю, что в разумные сроки мы осуществим все намеченные важные программы. Поздравляю всех нас с этим днем!”- отметил Араик Арутюнян.