«Հիվանդությունը հիվանդանոցներից դուրս է եկել փողոցներ. այն դրսում է ապրում». Արսեն Թորոսյանը տեսանյութ է հրապարակել 05/15/2020   15:18  |  Կորոնավիրուս
Արտաշատի ԲԿ-ն իր բուժանձնակազմով մեր երկրի լավագույն բժշկական կենտրոններից է. այն այս պահին ամբողջ թափով լծված է կորոնավիրուսային հիվանդության դեմ պայքարին: Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Առողջապահության նխարար Արսեն Թորոսյանը, ով նաեւ տեսանյութ է տեղադրել իր էջում:
Նա մեջբերել է Արտաշատի ԲԿ կլինիկական աշխատանքների ղեկավար բժիշկ-ռեանիմատոլոգ Լիլիթ Մուսեյանը խոսքը. «Հիմա հիվանդության այնպիսի փուլ է, որ հիվանդությունը հիվանդանոցներից դուրս է եկել փողոցներ. այն դրսում է ապրում:
Եվ եթե մենք չպահպանենք կանոնները, եթե մենք չփորձենք փոխել մեր կենսակերպը, մեր վարքագիծը, վարվելակերպը, ապա այս հիվանդության դեմ երկար ենք պայքարելու»:
12:51 15/05/2020  |  ԿորոնավիրուսԿոտայքի մարզում հաստատվել է կորոնավիրուսի 15 նոր դեպք. Ընդհանուր թիվը հասել է 424-ի. մարզպետ
11:15 15/05/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսից 3 մահացածները եղել են 68-ամյա կին, 81-ամյա եւ 82-ամյա տղամարդիկ. Ունեցել են խրոնիկ հիվանդություններ. ԱՆ
10:53 15/05/2020  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանում կորոնավիրուսի 184 նոր դեպք է գրանցվել. երեք մարդ մահացել է
09:18 15/05/2020  |  ՄամուլԿառավարությունը կորոնավիրուսի ցունամի է սպասո՞ւմ․ «Հրապարակ»
01:08 15/05/2020  |  ԿորոնավիրուսՎտանգավոր մանկական հիվանդության բռնկումը կապել են կորոնավիրուսի հետ. ՌԻԱ Նովոստի
23:35 14/05/2020  |  ԿորոնավիրուսԱպացուցված է կատուների զգայունությունը կորոնավիրուսի նկատմամբ
19:52 14/05/2020  |  ԿորոնավիրուսՌուսաստանի կրթության նախարարության ղեկավարը հիվանդացել է COVID-19-ով. Ռիա Նովոստի

Глава Минздрава Армении выложил видео из Арташатского медцентра, где проходят лечение пациенты с COVID-19 05/15/2020   15:39  |  Коронавирус
Арташатская клиника со своим медперсоналом  является одной из самых лучших медцентров Армении, написал министр здравоохранения Армении Арсен Торосян.
Министр сообщил, что медцентр Арташата бросил все силы на борьбу с коронавирусом нового типа. Министр также опубликовал видеоматериал.
Он привел слова коородинатора по клиническим работам медцентра Арташата, врача-реаниматолога Лилит Мусеян: “Сейчас такой этап заболеваемости, что болезнь вышла за пределы больниц и теперь живет на улице. Если мы не будем соблюдать правила, если мы не попытаемся изменить наш образ жизни, наше поведение, то придет долго бороться с этой болезнью “.