Ժամկետային զինծառայողի ինքնասպանության գործով ձերբակալվել է երկու անձ՝ ավագ սպա և կրտեսեր սերժանտ 05/13/2020   15:38  |  Քրեական խրոնիկոն
Ժամկետային զինծառայող, շարքային Սասուն Սուրենի Մարգարյանի մահվան դեպքի առթիվ առաջին կայազորային քննչական բաժնի վարույթում քննվող քրեական գործով՝   ստորադասի նկատմամբ բռնի գործողություններ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 358.1-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով նախատեսված հանցանք կատարելու կասկածանքով, ձերբակալվել է ավագ սպա, լեյտենանտ Հ.Հ.-ն: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Ստորադասի նկատմամբ բռնի գործողություններ կատարելու, զինծառայողների փոխհարաբերությունների կանոնագրքային կանոնները խախտելու, նրանց միջև ստորադասության (ենթակայության) հարաբերությունների բացակայության դեպքում և զինծառայողին անզգուշությամբ ինքնասպանության հասցնելու՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 358.1-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, 359-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 360.1 հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ և 3-րդ կետերով նախատեսված հանցանքներ կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է պարտադիր ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Գ.Ս.-ն:
13:18 11/05/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԶինծառայողի մահացու հրազենային վիրավորում ստանալու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ինքնասպանության հասցնելու հատկանիշներով

Двое военнослужащих задержаны по делу о смерти солдата-срочника Сасуна Маргаряна 05/13/2020   16:09  |  Криминальная хроника
По уголовному делу, возбужденному по факту смерти солдата-срочника, рядового Сасуна Суреновича Маргаряна, по подозрению в совершении преступления, предусмотренного пунктом 1 части 3 статьи 358.1(“Насильственные действия в отношении подчиненного”) УК РА задержан старший офицер, лейтенант. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Дело расследует первый гарнизонный следственный отдел.
По подозрению в совершении преступлений, предусмотренных пунктом 1 части 3 статьи 358.1(“Совершение насильственных действий в отношении подчиненного”), части 1 статьи 359(“Нарушение уставных правил взаимоотношений между военнослужащими при отсутствии между ними отношений подчиненности”) и пунктам 2 и 3 части 2 статьи 360.1(“Доведение военнослужащего до самоубийства по неосторожности”) задержан военнослужащий срочной службы, младший сержант Г.С.