ԱԺ ծեծկռտուքի տեսանյութն ու ԶԼՄ-ների հրապարակումները դատախազությունն ուղարկել է ՀՔԾ 05/11/2020   12:33  |  Քրեական խրոնիկոն
ԱԺ-ում մայիսի 8-ին տեղի ունեցած ծեծկռտուքի տեսանյութն ու ԶԼՄ հրապարակումները Դատախազությունն ուղարկել է ՀՔԾ՝ նյութեր նախապատրաստելու։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան ասաց դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արևիկ Խաչատրյանը։
Հիշեցնենք, որ մայիսի 8-ին ԱԺ-ում ծեծկռտուք էր տեղի ունեցել «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի և «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սասուն Միքայելյանի միջև ծագած բանավեճի արդյունքում։ Մարուքյանն ամբիոնի մոտից անդրադարձել էր «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Բաբկեն Թունյանի հայտարարությանը՝ նշելով. «Երբ ամբիոնից սրիկա կամ նման բառեր եք օգտագործում, դա լարվածություն է առաջացնում»։ Սասուն Միքայելյանն էլ տեղից արձագանքել է՝ պաշտպանելով Թունյանին, բղավել, իսկ երբ Էդ.Մարուքյանն իջավ ամբիոնի մոտից Սասուն Միքայելյանը մոտեցավ նրան ու բռունցքներով սկսեց հարվածել:
Ընդ որում՝ առաջացած քաշքշուկի ժամանակ ընդդիմադիր խմբակցության ղեկավարին թիկունքից հարվածել են «Իմ քայլը» խմբակցության եւս երկու պատգամավոր։
«Հեղափոխություն է եղել այս մշակույթի համար, մեջքից խփո՞ւմ եք»,- ԱԺ ամբիոնի մոտից հայտարարել է Էդ.Մարուքյանը։
11:37 11/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱռաջարկվում է հեշտացնել քաղաքացիների կողմից օրինագիծ նախաձեռնելու ճանապարհը
13:39 09/05/2020  |  ՔաղաքականԱմբիոնից ուրիշ Նիկոլ Փաշինյան էր խոսում, իսկ Արարատ Միրզոյանի կաբինետում ինձ հետ զրուցում էր լրիվ այլ Նիկոլ Փաշինյան. Մարուքյան
18:01 08/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ-ն քննարկում է զինվորական ծառայության հետ պատճառական կապի պատճառով մահացած զինծառայողների հարազատներին անվճար իրավաբանական օգնություն տրամադրելու հարցը
17:38 08/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵս չեմ կարող ինչ-որ նզովյալ մարդկանց անդրադառնալ. Մարուքյանը՝ Ալեն Սիմոնյանի մասին
10:58 08/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ-ում ԼՀԿ խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի ելույթի ժամանակ իրավիճակը թեժացավ եւ ծեծկռտուք սկսվեց (տեսանյութ)

Видеозапись драки в парламенте Армении и публикации в СМИ направлены в Спецследственную службу 05/11/2020   12:55  |  Криминальная хроника
Прокуратура Армении направила видеозапись произошедшего 8 мая инцидента с дракой в Национальном собрании Армении и публикации в СМИ направила в Специальную следственную службу. Об этом в ответ на запрос “ФактИнфо” сообщила глава отдела по связям с общественностью Генпрокуратуры РА Аревик Хачатрян.
Напомним, 8 мая в парламенте словесная перепалка между главой фракции “Просвещенная Армения” Эдмоном Марукяном и депутатом от правящего блока “Мой шаг” Сасуном Микаеляном переросла в потасовку. Инцидент произошел, когда глава "Просвещенной Армении" Эдмон Марукян в ходе своего выступления с трибуны НС отреагировал на высказывания депутата от фракции “Мой шаг” Бабкена Туняна.
“Когда с трибуны употребляют такие слова, как подлец, то это вызывает напряженность”, - сказал Марукян.
За Туняна заступился Сасун Микаелян. В ходе перепалки Микаелян окликнул Марукяна, обратившись к нему со словами "слушай, дядя".  Это высказывание возмутило Марукяна, тот попросил Микаеляна не называть его "дядей". Услышав от Микаеляна слово “размозжу”. Марукян в ответ парировал ему. “Кого ты размажешь?” - заявил Марукян и спустился с трибуны. К нему подошел Микаелян и набросился на него с кулаками. Остальные депутаты и вице-премьер Армении пытались разнять участников драки.