ԼՀԿ-ն չի պատրաստվում մանդատը վայր դնել. «Մեզ մեր մանդատները տվել են ՀՀ քաղաքացիները՝ դիմակայելու Նիկոլ Փաշինյանի դիկտատուրային» 05/11/2020   11:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը դեռ քննարկում է իր հետագա քայլերը։ Երբ որոշում լինի հայտարարությամբ հանդես կգան։ Այս մասին այսօր «Փաստինֆո»-ին հայտնեց խմբակցության քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանը։
Հարցին, քննարկվու՞մ է մանդատը վայր դնելու տարբերակը, Գորգիսյանը բացասական պատասխան տվեց ու ասաց, որ մանդատը վայր դնելը որևէ օգուտ չի տա։
«Այդ դեպքում գոյություն ունեցող դիկտատուրան ավելի կուժեղանա։ Մեզ մեր մանդատները տվել են ՀՀ քաղաքացիները՝ դիմակայելու Նիկոլ Փաշինյանի դիկտատուրային»,-ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության քարտուղարը։
Հիշեցնենք, որ այսօր մայիսի 8-ին ԱԺ-ում տեղի ունեցած ծեծկռտուքի կապակցությամբ  «Լուսավոր Հայաստանը» հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ նշելով, որ «Վարչապետը միտումնավոր «Լուսավոր Հայաստանին» պիտակավորում է որպես «նախկինների» ներկայացուցիչ, որպեսզի իր պատգամավորների խուլիգանական վարքագիծն արդարացվի իր համակիրների աչքերում»։
«Ավելին, իմքայլականներն իրենց բոլոր ընդդիմախոսներին եւ քննադատներին ներկայացնում են որպես ժողովրդի եւ պետության թշնամիներ, հակապետական տարրեր, որոնց նկատմամբ հաշվեհարդարն արդեն, իսկ «լեգիտիմացված» է։
Սույն միջադեպը եւ դրան հաջորդած մեկնաբանությունները վառ վկայությունն են կառավարող թիմի անհանդուրժողականության եւ քաղաքական անհասունության։ Նրանք առաջնային պլան են մղել իրենց անսխալականության եւ անպատժելիության արատավոր սկզբունքները։
Սա ամբողջատիրական մտածողության դրսեւորում է, ինչի վերջնական հանգրվանը կոշտ ավտորիտարիզմն է։ Ընդամենը երկու տարում Փաշինյանը հեղափոխության առաջնորդից վերածվեց միայն իր կուսակցականների եւ իրեն սատարող ֆեյսբուքյան փոքրաթիվ խմբակների վարչապետի։ Հանրային ներուժը համախմբելու եւ ի շահ երկրի ծառայեցնելու փոխարեն, նա պառակտում եւ ծվեն-ծվեն է անում ռեսուրսները. «մոդելավորում» հասարակությանը տարբեր շերտերի, պիտակավորում քաղաքացիներին հեղափոխականների եւ հակահեղափոխականների, սեւերի եւ սպիտակների, հերոսների եւ դավաճանների։ Այս մոտեցումը չափազանց վտանգավոր ական է Հայաստանի Հանրապետության պետականության հիմքերում»,- նշված է հայտարարության մեջ։
10:38 11/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Մենք պատրաստ ենք դիմակայելու». «Լուսավոր Հայաստանը» հանդես է եկել հայտարարությամբ
15:23 08/05/2020  |  Քաղաքական«Լուսավոր Հայաստանի» պատգամավորները լքեցին նիստերի դահլիճը
12:22 08/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը նիստ է անցկացրել. Քննարկվել է այսօր տեղի ունեցած միջադեպը
09:24 08/05/2020  |  Մամուլ«Կլասիկ» սրճախմություն. գաղտնիությունը «հաճախորդ» լինելու վկայումն է․ «Իրատես»
17:39 04/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՊատգամավորը դարձել է սոցիալական աջակցության ծրագրի շահառու
11:59 01/05/2020  |  ՄեկնաբանությունԵվ մի' ասեք, թե գնահատականի համար չպետք է սովորել, այլ գիտելիքի ու դրա պահանջի. ԼՀԿ պատգամավոր

"Просвещенные” не собираются складывать депутатские мандаты после драки в парламенте 05/11/2020 12:38 | Политика
Парламентская фракция “Просвещенная Армения” пока обсуждает свои дальнейшие действия после инцидента с дракой в НС; с принятием решения политсила выступит с заявлением. Об этом “ФактИнфо” заявил секретарь фракции Геворк Горгисян.
В ответ на вопрос о том, рассматривается ли вариант со сложением мандатов, Горгисян ответил отрицательно. По его словам, отказ от мандатов не принесет какой-либо пользы.
“При таком раскладе существующая диктатура еще более усилится. Мандаты нам дали граждане РА для противостояния диктатуре Никола Пашиняна”, - сказал секретарь фракции “Просвещенная Армения”.
Напомним, сегодня в связи с произошедшей 8 мая в парламенте потасовкой партия “Процветающая Армения” выступила с заявлением, в котором указала, что премьер-министр намеренно клеймит их политсилу, называя их представителям “бывших”, чтобы оправдать хулиганское поведение своих депутатов в глазах своих симпатизантов.“Просвещенная Армения” обвинила команду Пашиняна в нетерпимости и политической незрелостиБолее того, как отмечается в заявлении, “мойшагавцы” представляют всех оппонентов и критиков врагами народа и государства, антигосударственными элементами, расправа над которыми уже “легитимирована”.
“Этот инцидент и последовавшие за ним комментарии – яркое свидетельство нетерпимости и политической незрелости правящей команды. Они выдвинули на передний план с порочные принципы своей непогрешимости и безнаказанности. Это проявление тоталитарного мышления, конечным пристанищем которого является жесткий авторитаризм. Всего за два года Пашинян из революционного лидера превратился в премьера своих сторонников и поддерживающих его фейсбуковских малочисленных группировок. Вместо консолидации общественного потенциала и использования его во благо страны, он раскалывает и разрывает в клочья ресурсы, “моделирует” общество на разные слои, вешает на граждан ярлыки революционеров и контрреволюционеров, черных и белых, героев и предателей. Этот подход – чрезвычайно опасная мина под основы государственности Республики Армения”, - говорится в заявлении.