Ղազախստանից Երևան է վերադառնում 35 ՀՀ քաղաքացի 05/06/2020   14:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ղազախստանում ՀՀ դեսպանությունը տեղեկացնում է, որ ս.թ. մայիսի 6-ին Ղազախստանի Ալմաթի քաղաքի միջազգային օդանավակայանից դեպի Երևան ուղղություն է վերցրել Авиакомпания «SCAT» ավիաընկերության օդանավը:
ՀՀ ԱԳՆ ֆեյսբուքյան էջից տեղեկանում ենք, որ Ալմաթի-Թբիլիսի-Երևան չարթերային չվերթով Երևան է վերադառնում 35 ՀՀ քաղաքացի, նրանց թվում՝ Ղրղզստանի մայրաքաղաք Բիշքեկից տարահանված 4 ՀՀ քաղաքացի:
Հիշեցնում ենք, որ Պարետատան որոշմամբ Հայաստան վերադարձող ՀՀ քաղաքացիները ենթակա են 14-օրյա պարտադիր կարանտինային ռեժիմի, այն է՝ վերջիններս «Զվարթնոց» օդանավակայանից տեղափոխվելու են կարանտինային ռեժիմի համար նախատեսված հատուկ վայր:
«Ղազախստանում ՀՀ դեսպանությունը խորին շնորհակալություն է հայտնում Ղազախստանի և Ղրղզստանի արտաքին գործերի նախարարություններին, Ղազախստանի և Ղրղզստանի հայկական համայնքային կառույցներին, ինչպես նաև անհատ բարերարներին, որոնք աջակցություն ցուցաբերեցին ՀՀ քաղաքացիների տարահանման գործում»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
11:17 28/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿիեւ-Երեւան-Կիեւ չարտերային թռիչքի օդանավում 7 ազատ տեղ կա․ դեսպանությունը հրապարակել է ուղեւորների ցանկը

35 граждан Армении возвращаются чартерным рейсом из Казахстана в Ереван 05/06/2020 14:51 | Коронавирус
Самолет авиакомпании SCAT сегодня, 6 мая, вылетел из Международного аэропорта Алматы в Ереван. Об этом говорится в сообщении посольства Республики Армения в Казахстане.
Чартерным рейсом Алматы-Тбилиси-Ереван в Ереван возвращаются 35 граждан Армении, в том числе 4 гражданина Армении, вывезенные из столицы Киргизии Бишкека.
В дипмиссии напомнили, что в соответствии с решением комендатуры граждане Армении по возвращении должны пройти обязательный 14-дневный карантин, а именно: из аэропорта “Звартноц” они будут перевезены в специально отведенное для этого место.
Посольство Армении в Казахстане выражает глубокую благодарность МИД Казахстана и Киргизии. Посольство также благодарит армянские общинные структуры в Казахстане и Киргизии, а также отдельных благотворителей, которые оказали содействие в деле эвакуации граждан Армении.